شماره تماس : 02128426511

از تعطیلات برگشته اید و سرحال هستید؟ چه زمانی بهتر است که سیستم CRM خود را بررسی کنید و از به روز بودن آن با کسب و کار خود مطمئن شوید. به روز نگه داشتن سیستم CRM خود با پاک کردن داده های قدیمی و حذف مخاطبین قدیمی، تضمین می کند که بیشترین بهره را از سیستم CRM خود می برید. حتی ممکن است باعث صرفه جویی در پول شما شود!

قبل از اینکه چیزی را حذف کنید، مطمئن شوید که از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، فقط در صورتی که کمی بیش از حد از تمیز کردن غافل شوید! حداقل در این صورت می توان هرگونه حذف تصادفی را معکوس کرد. برای پشتیبان‌گیری از داده‌های خود، باید به‌عنوان سرپرست وارد شوید و به «Setup» و سپس «دانلود داده‌های من» بروید. پس از اتمام پشتیبان‌گیری از داده‌های خود، می‌توانید فهرست کاربران را مرور کنید و کاربران قدیمی را که ممکن است دیگر برای شرکت شما کار نکنند یا دیگر از سیستم CRM استفاده نمی‌کنند، حذف کنید. اکنون آماده هستید که از طریق سیستم خود عبور کنید!

فیلدهای CRM خود را مرور کنید

آیا هنوز از همه آنها استفاده می کنید؟ برخی از فیلدها ممکن است برای یک کار خاص تنظیم شده باشند که دیگر مرتبط نیستند. برای حذف یک فیلد، به Setup بروید، فیلدهای سفارشی را مدیریت کنید و مواردی را که نیاز ندارید حذف کنید.

حذف مخاطبینی که دیگر اطلاعات تماسی برای آنها ندارید

آیا مخاطبینی دارید که هیچ ایمیل یا شماره تلفنی به آنها پیوست نشده باشد؟ ممکن است وقت آن رسیده باشد که آنها را حذف کنید. اگر نتوانید با آنها تماس بگیرید، به هر حال آنها پیشرو فروش بالقوهs نخواهند بود. برای پیدا کردن این مخاطبین، به Contact بروید، روی هدر “ایمیل” یا “تلفن” کلیک کنید و تمام مخاطبینی که یکی از آنها وجود ندارد را به شما نشان می دهد. می توانید اطلاعات تماس آنها را به روز کنید یا آنها را حذف کنید. ممکن است متوجه شوید که وقتی مخاطبین را حذف کردید، حساب‌هایی دارید که اصلاً مخاطبی به آنها متصل نیست، می‌توانید ادامه دهید و این حساب‌ها را نیز حذف کنید.

حذف داده های قدیمی و قدیمی

روی برنده‌های احتمالی تمرکز کنید و اگر مدت‌هاست هیچ فعالیتی نداشته‌اید، مخاطبین قدیمی را حذف کنید. هر مخاطبی را که ایمیلش باز می گردد حذف کنید. ممکن است مخاطب شرکت را ترک کرده باشد یا آدرس ایمیل جدیدی داشته باشد.

اگر شروع به رسیدن به محدودیت ظرفیت ذخیره سازی خود کرده اید، ممکن است بخواهید برخی از اسناد قدیمی خود را بررسی کرده و حساب های مرتبط قدیمی را حذف کنید – هر چیزی که بیش از 2 سال از عمر شما گذشته باشد احتمالاً می توانید حذف شوید. ممکن است بخواهید از مشتریان بالقوه و ارائه‌های قدیمی ذخیره شده در حساب‌های تجاری قدیمی استفاده کنید، اما مطمئن شوید که از فاکتورها و قراردادها مراقبت کنید زیرا ممکن است در آینده به این موارد نیاز داشته باشید.

حذف الگوهای ایمیل قدیمی

اگر فقط از چند الگوی ایمیلی که ایجاد کرده اید استفاده می کنید، دیگر نیازی به نگه داشتن بقیه نیست. به کمپین های بازاریابی که تکمیل شده اند اما همچنان به عنوان فعال پرچم گذاری شده اند پایان دهید. هر بالقوه، مظنون یا فرصتی را که به درستی بسته نشده اند حذف کنید. ممکن است ورودی‌هایی ایجاد کرده باشید که شامل افراد بالقوه، مظنون یا فرصت‌هایی باشد که دیگر وجود ندارند، مطمئن شوید که آنها را حذف کنید. نگاهی بیندازید تا ببینید آیا کارهایی را ثبت کرده‌اید که دیگر مرتبط نیستند و آن‌ها را حذف کنید.

گزارش‌های خود را مرور کنید

از شر گزارشاتی که دیگر نیازی ندارید خلاص شوید. اگر گزارش‌های قدیمی دارید که ایجاد شده‌اند و هرگز استفاده نشده‌اند، اکنون زمان آن است که از شر آن‌ها خلاص شوید.

اگر از گزارش‌دهی پیشرفته استفاده می‌کنید

می‌توانید گزارشی را اجرا کنید که به شما نشان می‌دهد کدام حساب‌ها از تاریخ انتخاب‌شده هیچ فعالیتی اضافه نکرده‌اند. یا، فقط می‌توانید یک کادر تأیید موقت فیلد سفارشی روی حساب اضافه کنید و همه مواردی را که دیگر نمی‌خواهید علامت بزنید. تیم پشتیبانی ما می‌تواند این حساب‌ها را در صورت ارسال ایمیل برای شما حذف کند.

مطمئن شوید که داشبورد را مرور می‌کنید و با آماری که واقعاً باید هر روز ببینید، به‌روزرسانی می‌شود.

CRM شما اکنون باید پیشرفته و آماده کار باشد!

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1