شماره تماس : 02128426511

راه حل های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در هسته فرآیندهای فروش موفق امروز قرار دارند. CRM با جایگزینی تا حد زیادی فرآیندهای دستی شامل کاغذ (Rolodexes، کتاب‌های سیاه کوچک) یا راه‌حل‌های نقطه‌ای دیجیتال مانند تقویم ایمیل، راهی برای ردیابی اطلاعات مشتری، حفظ اطلاعات در مورد روابط با مشتری، مدیریت سرنخ‌ها و تنظیم قرار ملاقات است. این در مورد املاک و مستغلات کمتر صادق نیست، بنابراین نمایندگان می توانند از یک CRM خوب املاک و مستغلات سود قابل توجهی ببرند.

البته همه راه حل های CRM یکسان نیستند، زیرا همه فرآیندهای فروش یکسان نیستند. برای فروش های بسیار بزرگ مانند املاک و مستغلات، یک راه حل CRM طراحی شده برای فروش املاک و مستغلات می تواند با مدیریت تمام جزئیات از ارزیابی تا فروش، چرخه را تسریع بخشد. ردیابی ویژگی ها، لیست ها، درخواست ها و MLS؛ و به کاربران اجازه می دهد تا پایگاه داده های خود را برای اهداف بازاریابی تقسیم بندی کنند. املاک و مستغلات یک تجارت مبتنی بر روابط است و CRM ابزار مهمی برای پیشبرد این روابط است.

شرکت اطلاعاتی بازار Inman گزارش کرده است که بیش از دو سوم (71.5 درصد) از مشاوران املاک و دلالان از یک CRM املاک و مستغلات 

شکایات رایجی که توسط متخصصان املاک و مستغلات با استفاده از CRM به اشتراک گذاشته می‌شود شامل پیچیدگی بیش از حد در راه‌حل (کلیک‌های بیش از حد مورد نیاز برای انجام وظایف خاص)، زمینه‌های غیرقابل ویرایش، عدم ادغام با سایر راه‌حل‌ها و برنامه‌های کاربردی مهم است. عدم وجود گزینه های بازاریابی مانند کمپین های ایمیل. هنگامی که از پاسخ دهندگان پرسیده شد که مایلند راه حل CRM آنها کدام ویژگی ها را اضافه کند، پاسخ دهندگان ادغام بیشتر (یا بهتر) با Google، ادغام سرنخ یا خدمات تولید سرنخ، توابع تقویم و امکان سفارشی سازی بیشتر را انتخاب کردند.

هنگام خرید راه حل CRM املاک و مستغلات، از قبل کارهایی را انجام دهید که به شما در درک آنچه در یک پلتفرم نیاز دارید کمک می کند.

یک لیست علاقه مندی از ویژگی ها ایجاد کنید

در حالی که یافتن یک راه حل CRM املاک و مستغلات که دقیقاً با سبک فروش شما مطابقت داشته باشد غیرممکن خواهد بود، برخی از آنها بهتر از دیگران با روش فروش شما هماهنگ می شوند. از گرفتار شدن در ویژگی هایی که زیبا به نظر می رسند، اما برای نیازهای شما مورد نیاز نیستند، خودداری کنید، زیرا آنها حواس خود را پرت می کنند. مطالعه Inman نشان داد که تقریباً سه چهارم پاسخ دهندگان (72.9 درصد) گفتند که CRM آنها ویژگی هایی را ارائه می دهد که از آنها استفاده نمی کنند.

در حالی که همه راه حل ها برای نمایندگان فردی کار می کنند، اگر سازمان شما بر فروش تیمی تاکید دارد، به دنبال ویژگی هایی باشید که از آن پشتیبانی می کند. برخی راه‌حل‌ها، مانند Agile CRM، به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های نمایندگان فروش متفاوت و مستقل را متحد کنند و آنها را به یک نیروی فروش مشترک تبدیل کنند که با هم کار می‌کنند تا تجارت بیشتری را ببندند. تقویم‌های قرار ملاقات را می‌توان بین تیم‌های داخلی به اشتراک گذاشت، و همه نقاط تماس در یک مکان ذخیره می‌شوند تا هر کسی در تیم بتواند در هر زمان آن را مشاهده کند.

در نظر بگیرید که آیا به آموزش فروشنده نیاز دارید یا نه

در حالی که راه حل های خوب بصری خواهند بود و دارای رابط های کاربری آسان هستند، املاک و مستغلات یک تجارت پیچیده است. بسیاری از فروشندگان به کاربرانی که حجم مهمی از مجوزها یا اشتراک ها را خریداری می کنند، آموزش می دهند. برای شرکت‌های املاک و مستغلات که می‌خواهند نمایندگان به طور مرتب از راه‌حل استفاده کنند، آموزش فروشنده راهی برای کاهش رد نرم‌افزار، افزایش نرخ کاربر و بهره‌گیری از ویژگی‌های پیچیده‌تر محصول است.

اگرچه ممکن است مایل نباشید جلسات آموزشی رسمی فروشنده داشته باشید، اما مواقعی وجود دارد که در مورد راه حل به کمک نیاز دارید. بپرسید آیا فروشنده ای که مد نظر شماست، پشتیبانی مشتری را از طریق تلفن یا چت ارائه می دهد یا خیر، و آیا برچسب قیمتی برای تماس با میز راهنمای فروشنده وجود دارد یا خیر.

ادغام را در ذهن داشته باشید

بسیاری از راه حل های CRM که برای املاک و مستغلات به طور هدفمند ساخته شده اند با راه حل های رایج دیگر مانند ایمیل، پیام رسانی و همکاری، ادغام می شوند. تلفن، رسانه های اجتماعی، اشتراک گذاری فایل و پایگاه های داده. مطمئن شوید که از قبل از فروشندگان می‌پرسید که چگونه پلتفرم آنها می‌تواند سریع و مقرون به صرفه با راه‌حل‌هایی که به آن‌ها تکیه می‌کنید، ادغام شود، به‌ویژه برنامه‌های کاربردی خاص املاک و مستغلات مانند Zillow Tech.

همچنین زمان خوبی برای ادغام راه حل جدید خود با قابلیت هایی است که اکنون ندارید اما می خواهید در آینده از آنها استفاده کنید. برای ارائه یک ابزار خوب برای هر کسب و کار، برخی از فروشندگان محصول اصلی خود را نسبتاً ساده نگه می‌دارند و افزونه‌های اختیاری را برای فرآیندهای پیچیده‌تر مانند تأمین مالی و بازرسی دارایی ارائه می‌کنند.

نیازهای بازاریابی خود را ارزیابی کنید

در حالی که برخی از نمایندگان و کارگزاران تنها برای مدیریت مخاطبین و سرنخ ها به راه حلی نیاز دارند، برخی دیگر به دنبال راه حلی با امکانات کامل هستند که به آنها در مدیریت کمپین های بازاریابی کمک کند. برخی از راه‌حل‌ها دارای ماژول‌های مدیریت سرنخ آنلاین هستند که به شرکت‌های املاک و مستغلات (یا افراد) اجازه می‌دهد تا ردیابی کنند که کدام منابع سرنخ کار می‌کنند و کدام یک نیستند و کمپین‌های بازاریابی ایمیلی و رسانه‌های اجتماعی را مستقیماً از راه‌حل CRM انجام دهند.

راه‌حل‌هایی مانند Agile CRM فرآیندی خودکار برای ایجاد کمپین‌های بازاریابی ایمیلی  ارائه می‌کنند. (به لطف الگوهای آسان برای انتخاب) و خبرنامه. کاربران همچنین می‌توانند موفقیت کمپین‌های ایمیل را پیگیری کنند و کمپین‌های «تقسیم‌شده» را آزمایش کنند تا مشخص کنند کدام ایمیل یا خبرنامه عملکرد بهتری دارد.

بهترین مدل تحویل را برای خود تعیین کنید

در حالی که راه حل های مبتنی بر فرض معمولاً در مجوزها پرداخت می شوند، مدل های مبتنی بر ابر اغلب انعطاف پذیری برای پرداخت سالانه یا ماهانه به ازای هر کاربر (یا «برای هر صندلی») دارند. یک مدل سالانه، که اغلب هزینه هر صندلی کمتری دارد، برای شرکتی با تجارت بسیار منظم و قابل پیش بینی خوب کار می کند. با پرداخت ماهانه، ممکن است شرکت‌های املاک و مستغلات کمی بیشتر به ازای هر کاربر بپردازند، اما انعطاف‌پذیری لازم برای رشد و کاهش تعداد صندلی‌های مورد نیاز در یک بازار دوره‌ای فصلی را دارند. برخی راه‌حل‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر مبتنی بر ابر، کاربران را بر اساس تعداد مخاطبین ذخیره‌شده، یا نرخ ثابت در ماه یا سال با حداکثر سقف برای تعداد کاربران، شارژ می‌کنند.

یک راه حل مبتنی بر ابر همچنین می تواند به شما کمک کند تا تحرک بیشتری را در کسب و کار خود ایجاد کنید. از آنجایی که امروزه اکثر نمایندگی ها به شدت به دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها متکی هستند، ارزش آن را دارد که به دنبال راه حلی مبتنی بر ابر باشید که از هر جایی با استفاده از مرورگر وب قابل دسترسی باشد.

شما تقریباً می خواهید با یک راه حل مبتنی بر ابر مانند Agile CRM بروید. نرم افزار داخلی هنوز وجود دارد، اما در تمام صنایع آشکار می شود که ابر، حال و آینده است. CRM از این قاعده مستثنی نیست.

بسیاری از شرکت‌های املاک و مستغلات به سادگی با تطبیق یک راه‌حل عمومی مدیریت تماس، سود می‌برند. اگرچه این ممکن است برای سازمان‌های کوچک‌تری که برنامه‌ای برای رشد ندارند به خوبی کار کند، یک راه‌حل CRM املاک و مستغلات می‌تواند به خودکارسازی فرآیند املاک و مستغلات بومی به‌گونه‌ای کمک کند که زمان بیشتری برای فروش و ایجاد روابط باقی بگذارد.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1