شماره تماس : 02128426511

تاثیر Covid-19 بر SMEها و بهترین نرم افزار CRM در آفریقای جنوبی برای حمایت از بازیابی کسب و کار

در سال‌های اخیر، اهمیت شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) در آفریقای جنوبی به طور فزاینده‌ای شناخته شده است. شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که به عنوان مشاغلی با گردش مالی بیش از 15 میلیون و کمتر از 500 میلیون ریال طبقه‌بندی می‌شوند، برخی از 98٪ از مشاغل در آفریقای جنوبی و حداکثر 60 درصد از این کشور را استخدام می کند. نیروی کار.

علیرغم تدبیر صاحبان مشاغل، شکنندگی SMEها می تواند در مواقع بحران آشکار شود. به طور کلی، با ذخایر نقدی کمتر و پایگاه مشتریان کوچک با مشکلات خاص خود، SMEها تأثیر کامل همه گیری کووید-19 را احساس کرده اند. در آفریقای جنوبی، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در بخش‌های گردشگری، مهمان‌نوازی، خرده‌فروشی و خدمات به‌ویژه آسیب دیده‌اند، اما خوش‌بینی وجود دارد زیرا کسب‌وکارها انعطاف‌پذیری خود را تصدیق می‌کنند و فرصت های جدیدی با آن مواجه شد.

جایی که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بر سازمان‌های بزرگ‌تر پیروز می‌شوند، توانایی آنها برای پیشرفت با حاشیه سود کمتر و چابکی آنها برای واکنش سریع به بازار در حال تغییر است. اغلب خانواده ها از محل خود اداره می شوند، هزینه های سربار کمتر و انعطاف پذیری بالا است. و علی‌رغم سختی‌ها و ویرانی‌هایی که کووید-19 به بار آورده است، می‌توانیم با احیای کسب‌وکار شاهد بازگشت قوی باشیم.

CRM برای بازیابی کووید

کلید بهبود پس از Covid-19 برای بازار SME آفریقای جنوبی، نیاز به کارایی کسب و کار و اتخاذ است. فناوری ابر. هرگز مهم‌تر از این نبوده است که هوشمندانه‌تر کار کنید و مطمئن شوید که پتانسیل هر مشتری را به حداکثر می‌رسانید. هر کسب‌وکاری که قبلاً از نرم‌افزار ارتباط با مشتری (CRM) استفاده نمی‌کند، باید به سرعت وارد عمل شود. اگر به طور موثر تعاملات مشتری خود را ردیابی و مدیریت نمی کنید، به احتمال زیاد شخص دیگری به شما حمله خواهد کرد.

در این مقاله به اهمیت نرم افزار CRM برای شرکت های کوچک و متوسط ​​در آفریقای جنوبی می پردازیم، مزایایی که CRM برای تجارت به ارمغان می آورد و نحوه انتخاب CRM مناسب برای کسب و کارتان. برای کمک بیشتر به شما، به تعدادی از سیستم‌های CRM موجود در بازار که برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​مناسب هستند نگاه می‌کنیم.

دسترسی Cloud CRM در آفریقای جنوبی برای SMEها

پیشرفت در فناوری ابری به این معنی است که فناوری که زمانی محدود به شرکت‌های بزرگ بود، اکنون برای هر کسی که تلفن هوشمند دارد در دسترس است. شما حتی برای اداره یک کسب و کار نیازی به دفتر ندارید، همه چیزهایی که نیاز دارید به راحتی به صورت آنلاین در دسترس هستند، با هزینه ماهیانه اندک، یا حتی به صورت رایگان!

فروشندگان CRM در بازار SME متوجه می شوند که مشتریان آنها ممکن است متخصص فنی نباشند و راه اندازی نرم افزار را ساده و استفاده از آن را آسان کرده اند. شما فقط برای یک اشتراک ماهانه ثبت نام می کنید و می توانید در عرض چند دقیقه فعال شوید.

مزایای CRM

نرم افزار CRM فرآیند و نظم و انضباط را برای مدیریت مشتریان و مشتریان بالقوه شما از نقطه اولین پرس و جو و در طول چرخه عمر آنها با شرکت شما فراهم می کند. این به شما کمک می کند تا با ردیابی هر تعاملی سازماندهی کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز فراموش نمی شود. این فناوری همچنین به شما امکان می‌دهد کارکردها و سیستم‌های دیگری را که برای اجرای کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید یکپارچه کنید، مانند نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی، صورت‌حساب. و مدیریت پروژه.

به طور خلاصه، نرم افزار CRM به این معنی است که همه چیز در یک مکان است. بدون یادداشت چسبناک روی میز خود و بدون پریدن از یک سیستم به سیستم دیگر برای یافتن آنچه نیاز دارید. همه تیم شما می توانند به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشند، بنابراین آخرین به روز رسانی هر مکالمه، ایمیل، نقل قول و غیره را دارند. داده های شما امن و می‌توانید کنترل کنید که چه کسی به چه چیزی دسترسی دارد.

نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا درخواست های مشتری احتمالی خود را اولویت بندی کنید و فرصت های فروش خود را به حداکثر برسانید. یک CRM خوب همچنین به معنای انبوهی از گزارش‌ها است که به شما کمک می‌کند تا وضعیت کسب‌وکارتان را پیگیری کنید.

اگر از نرم‌افزار بازاریابی یکپارچه استفاده می‌کنید، می‌توانید نحوه تعامل مشتریان و مشتریان بالقوه خود را مشاهده کنید. با ایمیل‌های خود، داده‌هایی در مورد اینکه چه کسی پیام‌های شما را باز کرده و روی پیوندهای شما کلیک کرده است، ارائه می‌کند. و با به روز رسانی همه چیز در زمان واقعی، داشبورد CRM شما آنچه را که در هر زمان برای شما مهم است برجسته می کند.

انتخاب CRM

جستجوی آنلاین برای نرم افزار CRM احتمالاً سؤالات بیشتری را ارائه می دهد که پاسخ می دهد! تعداد بی‌شماری از فروشندگان نرم‌افزار خود را تبلیغ می‌کنند، اما همه آنها مناسب نیستند.

توصیه من این است که در مورد شایستگی های فناوری اطلاعات و نیازهای خود و همچنین میزان هزینه ای که می خواهید خرج کنید، واقع بین باشید. معاوضه ای بین اینها وجود خواهد داشت. به طور کلی، قیمت با توجه به تعداد کاربرانی که ثبت نام کرده‌اید و پیچیدگی ویژگی‌های گنجانده شده تعیین می‌شود. ممکن است متوجه شوید که حتی اگر بتوانید تمام زنگ‌ها و سوت‌ها را بپردازید، ممکن است در واقع از آنها استفاده نکنید، به علاوه لازم نیست به یکباره به همه چیز متعهد شوید.

درباره اهداف CRM خود فکر کنید تا از کارهایی که انجام می دهید منحرف نشوید نیاز نیست.

لیستی از چند سیستم CRM تهیه کنید که فکر می کنید نیازها و بودجه شما را برآورده می کند، سپس برای آزمایشی ثبت نام کنید و ببینید که این سیستم چگونه برای شما کار می کند. توصیه خوب این است که خدمات مشتریان آنها و میزان پاسخگویی آنها به سؤالات شما را بررسی کنید. اگر فروشنده در ایالات متحده آمریکا مستقر است، همانطور که اکثریت هستند، بررسی کنید که در منطقه زمانی درست آفریقای جنوبی پشتیبانی ارائه می‌دهد.

برای راهنمایی بیشتر، ممکن است بخواهید راهنمای خریداران CRM ما را دانلود کنید.

راهنمای خریداران CRM

ویژگی های کلیدی که نیاز دارید

همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، اهداف خود را مشخص کنید و با ویژگی‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید، منحرف نشوید. ویژگی های بیشتر قیمت را افزایش می دهد و به پیچیدگی محصول می افزاید.

یک CRM مملو از ویژگی‌هایی که هرگز از آنها استفاده نمی‌کنید، پیچیده‌تر، گران‌تر خواهد بود و احتمالاً پذیرش کاربر را محدود می‌کند – یکی از مهمترین دلایل شکست CRM.

تماس با مدیریت و مدیریت فرصت

ویژگی‌های کلیدی که به آن نیاز دارید عبارتند از مدیریت تماس و مدیریت فرصت. مدیریت تماس پایگاه داده مخاطبین شما را سازماندهی می کند و به شما امکان می دهد مخاطبین و ارتباطات گذشته خود را در یک لحظه پیدا کنید. مدیریت فرصت به شما کمک می کند تا به طور موثر سرنخ ها یا معاملات خود را از طریق خط لوله خود پیگیری کنید تا چیزی فراموش نشود.

با این حال، چند ویژگی اضافی کوچک می تواند تفاوت در نحوه استفاده شما از CRM ایجاد کند. به دنبال موردی باشید که به شما امکان می‌دهد با افزودن زمینه‌ها و شرایط خود، آن را سفارشی کنید تا فرآیند فروش شما را منعکس کند.

ادغام ایمیل

همچنین می‌خواهید ادغام ایمیل را نیز در نظر بگیرید تا ایمیل‌های خود را به مشتریان خود و از آن‌ها دریافت کنید. به طور مستقیم به جدول زمانی حساب خود. این یک تاریخچه کامل از ارتباطات خود را به شما می دهد که هر کسی در تیم شما می تواند آن را ببیند، بنابراین آنها همیشه آخرین اطلاعات را دارند.

مدیریت وظایف و تقویم

CRM به این معناست که ارتباطات خود را در بالاترین حد خود نگه دارید و در زمان مناسب پیگیری کنید. یک ابزار اساسی برای هر CRM ایجاد وظایف برای خود و همکارانتان و تنظیم یادآوری برای پیگیری . در حالت ایده‌آل، می‌خواهید این را با تقویم خود ادغام کنید تا بتوانید در یک نگاه ببینید چه کاری باید انجام شود.

داشبوردها و گزارش‌ها

یکی دیگر از ویژگی های اساسی سیستم گزارش دهی خوب است. متأسفانه، همه سیستم های CRM شامل گزارش در تمام برنامه های قیمت استاندارد خود نیستند، بنابراین عملکرد را بررسی و آزمایش کنید. شما باید بتوانید گزارش‌های پیش‌بینی و همچنین فهرست‌بندی گزارش‌ها را روی داده‌های فعالیت و تبلیغات گذشته خود اجرا کنید. نیاز به گزارش فوری.

CRM Software South Africa

مدیریت رهبری

مدیریت سرنخ جایی است که ویژگی‌های پیچیده‌تر وارد می‌شوند، زیرا شما به دنبال کسب و پردازش هستید. منجر شود، آنها را در چرخه فروش خود پرورش دهید و در نهایت برنده فروش شوید. این نقطه تلاقی بین فرآیندهای فروش و بازاریابی است. ردیابی سرنخ های جدید، علامت گذاری آنها برای پیگیری با اعضای تیم، تعامل با آنها برای پرورش علاقه آنها به محصول شما، و واجد شرایط بودن پتانسیل خرید آنها.

به دنبال سیستمی باشید که فرم های وب را ارائه می دهد تا بتوانید وب سایت خود را با CRM خود ادغام کنید.

بازاریابی ایمیلی و مدیریت کمپین ها

اگر کمپین های بازاریابی ایمیلی را اجرا می کنید، انتخاب یک CRM با بازاریابی یکپارچه مزایای زیادی دارد. می‌توانید کمپین‌هایی را از CRM اجرا کنید و تعامل خود را به رکورد تماس بازگردانید.

همچنین اگر از فرم‌های وب به عنوان بخشی از مدیریت رهبری خود استفاده می‌کنید، مدیریت کمپین خودکار را خواهید یافت. باید داشته باشید. در اینجا می‌توانید ایمیل‌هایی را تنظیم کنید که در بازه‌های زمانی تعیین‌شده به سرنخ‌هایتان پست شوند، و در صورت پیشرفت علاقه‌شان، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهید.

اتوماسیون های گردش کار

یک CRM با اتوماسیون گردش کار با خودکار کردن فرآیندهای دستی شما به افزایش کارایی و بهره‌وری کمک می‌کند. فعالیت‌ها در CRM می‌توانند جریان‌های کاری را برای مثال، انجام یک کار طبق مجموعه‌ای از قوانینی که شما تعریف می‌کنید، راه‌اندازی کنند.

همچنین می‌توانید از اتوماسیون‌ها برای انتقال داده‌ها بین سیستم‌های مختلفی که استفاده می‌کنید استفاده کنید و تمام سوابق خود را به‌روز نگه دارید. در اینجا می‌توانید از یکپارچگی بومی از طریق API سیستم استفاده کنید یا ممکن است از یک پلتفرم یکپارچه‌سازی مانند Zapier یا یکپارچه.

برنامه موبایل

برای فروش میدانی، ممکن است متوجه شوید که یک برنامه تلفن همراه ضروری است، اگرچه بسیاری از CRMها از طریق مرورگر شما نیز به خوبی کار می کنند. برنامه‌های موبایل CRM معمولاً نسخه‌ای از سیستم کامل هستند، بنابراین محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت. آنها معمولاً برای نظارت بر فروش و قرار ملاقات ها در حال حرکت طراحی شده اند.

اجرای CRM و پذیرش کاربر

اگر در حال بازاریابی برای راه حل Enterprise هستید، فروشندگانی را خواهید یافت که بسته های پیاده سازی را برای راه اندازی شما ارائه می دهند. در برخی موارد، شما با شرکای پیاده‌سازی معرفی می‌شوید، اما اینها ارزان نیستند. همچنین قابل تامل این است که آیا فروشنده شرکای مستقر در آفریقای جنوبی را ارائه می دهد.

اما، در انتقال به CRM مبتنی بر ابر نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) وجود داشته است. حرکتی به سمت اجرای سلف سرویس که برای SMEها جذاب است.

فروشندگانی مانند سیستم‌های واقعا ساده فرآیند اجرای خود را به‌خوبی تنظیم کرده‌اند تا در عرض چند دقیقه راه‌اندازی و اجرا شود. آنها پشتیبانی رایگان مشتری و پرسنل اختصاصی را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند از CRM بیشترین بهره را ببرید و سیستم را سفارشی کنید.

با این حال، فریب نخورید که نیازی به نگهداری نیست. برای استفاده از CRM خود، باید داده های خود را تمیز و به روز نگه دارید، در غیر این صورت تیم شما استفاده از آن را متوقف خواهد کرد و سقوط آن اجتناب ناپذیر خواهد بود.

پذیرش کاربر CRM باید بخشی از فرهنگ شرکت باشد و استفاده قابل مشاهده از بالا باشد. از مدیران ارشد خرید کنید و اجازه دهید آنها را با استفاده و بهره مندی از آن مشاهده کنید. وادار کردن مدیران به استفاده از آن ابتدا به این معنی است که مدیران از همان روز اول از سیستم برای مدیریت استفاده می‌کنند و سپس می‌توانند به پذیرش تیم خود کمک کرده و بر آن نظارت کنند.

بهترین نرم افزار CRM در آفریقای جنوبی

در اینجا ما نگاهی به 5 نرم افزار محبوب CRM در آفریقای جنوبی می اندازیم و مناسب بودن آنها را برای بخش کسب و کار کوچک بررسی می کنیم.

Really Simple Systems CRM Dashboard - CRM software South Africa

سیستم‌های واقعاً ساده یک CRM بصری و ساده است که به شما اطمینان می‌دهد که یک دید کلی عالی با کنترل آسان بر فروش و بازاریابی خود دارید. این به ویژه برای بازار آفریقای جنوبی مناسب است زیرا برای مشاغل کوچک و متوسط ​​هدف قرار می گیرد، B2B فعالیت می کند و مستقر در انگلستان است که دریافت پشتیبانی مشتری را آسان می کند. در واقع، در اینجا شایان ذکر است که پشتیبانی مشتری در Really Simple Systems شگفت انگیز است! مشتریان از سراسر جهان بارها و بارها در مورد این نظر اظهار نظر می کنند، که این روزها یک چیز نادر است.

یکی دیگر از مزایای Really Simple Systems این واقعیت است که درجه بالایی از سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید بر اساس اندازه و صنعت، دقیقاً ویژگی‌هایی را که کسب‌وکارتان به آن نیاز دارد انتخاب کرده و برای آن هزینه پرداخت کنید. Really Simple Systems سه طرح قیمت را برای انتخاب ارائه می دهد، اما یک CRM رایگان گزینه برای دو کاربر و 100 حساب شرکتی.

طرح شروع سطح ابتدایی برای ردیابی فروش و همکاری تیمی کوچک عالی است و ویژگی‌های آن شامل مخاطبین نامحدود، 1000 سابقه شرکت، 1 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی اسناد و 5000 تماس API در ماه است. با طرح‌های حرفه‌ای و سازمانی، فضای بیشتری برای ذخیره اسناد، تماس‌های API بیشتر و برخی عملکردهای واقعا مفید، مانند سطوح مجوز کاربر، ادغام ایمیل، مدیریت سرنخ، تقسیم‌بندی پایگاه داده، مدیریت کمپین، توافق‌نامه‌های سطح خدمات و موارد دیگر خواهید داشت. .

ما قبلاً به پشتیبانی مشتری اشاره کرده‌ایم، اما همچنین قابل ذکر است که کتابخانه گسترده منابع پشتیبانی موجود است. CRM شامل کشوهای راهنما در هر صفحه با ویدیوهای آموزشی، نکاتی برای استفاده از ویژگی و پیوندها، به علاوه یک مرکز پشتیبانی با راهنماهای گام به گام که نحوه استفاده از سیستم کامل را توضیح می دهد. وبینارهای تعاملی منظمی وجود دارد که متناسب با مناطق زمانی بین‌المللی اجرا می‌شوند، بنابراین هیچ ترسی از مشکلات مربوط به اختلاف ساعت وجود ندارد.

قیمت

 • نسخه رایگان: بله
 • شروع: از 14 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه
 • حرفه ای: از 30 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه
 • شرکت: از 46 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه
b_w

ویژگی ها

 • مدیریت فرصت
 • مدیریت رهبری
 • ادغام ایمیل
 • ابزار بازاریابی یکپارچه
 • تنظیمات سفارشی
 • اتوماسیون گردش کار
 • پشتیبانی رایگان و شگفت انگیز مشتری
 • استفاده آسان
Pipedrive CRM - CRM Software South Africa%0A%0A

%0A%0A

Pipedrive تمرکز زیادی بر فروش دارد و آن را گزینه خوبی برای مدیریت سرنخ ها از طریق خط لوله می کند. خود سیستم نسبتاً ساده و سرراست است، با این حال برخی از صفحه نمایش ها بیش از حد پیچیده به نظر می رسند. با هر گزینه منو چیزهای زیادی در جریان است و از شما دعوت می‌کند تا گزینه‌های بیشتری را تنظیم کنید، به این معنی که وقتی برای اولین بار شروع به کار می‌کنید، چیزهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

سال‌های زیادی Pipedrive فقط برای فروش بود، اما اخیراً یک ابزار بازاریابی ایمیلی به همراه ویژگی‌ها و ادغام‌های دیگر مانند مدیریت تقویم اضافه شده است. متأسفانه، این افزوده‌ها به این معنی است که مانند گذشته ساده نیست، اما همچنان یک رقیب است.

مشتریان گزارش می دهند که ابزار بازاریابی به اندازه برخی دیگر قوی نیست و زمان زیادی از کار افتادن سیستم را تجربه کرده اند. کاربران با خواندن بررسی‌های کاربران پست‌شده آنلاین ادعا می‌کنند که پشتیبانی مشتری کاملاً انجام می‌شود. کند و بارگیری سیستم ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

نسخه رایگانی وجود ندارد و قیمت ها از 14 دلار آمریکا برای هر کاربر در ماه شروع می شود (پرداخت سالانه) برای طرح Essential.

قیمت

 • نسخه رایگان – خیر
 • ضروری از 14.90 دلار آمریکا برای کاربر/ماه
 • پیشرفته از 24.90 دلار آمریکا کاربر/ماه
 • حرفه ای از 49.90 دلار آمریکا کاربر/ماه
 • شرکت از 99 دلار آمریکا کاربر/ماه
b_w

ویژگی ها

 • مدیریت فروش
 • اتوماسیون گردش کار
 • گزارش
 • مدیریت وظایف
 • تنظیمات سفارشی
 • برنامه تلفن
monday.com CRM - CRM Software South Africa

در ابتدا به عنوان یک سیستم مدیریت فرآیند و پروژه راه اندازی شد، monday.com به بازار CRM گسترش یافته است و در سال های اخیر به شدت خود را تبلیغ می کند. تمرکز CRM بر مدیریت فروش است که امکان ردیابی سرنخ را از طریق خط لوله فراهم می کند و بهترین گزینه برای سازمان های کوچک و متوسط ​​توصیف می شود. با این حال، به طور موثر یک ابزار مدیریت پروژه است که برای مدیریت ارتباط با مشتری بهینه سازی شده است. CRM نقطه قوت آن نیست و رابط کاربری، که به عنوان مجموعه ای از صفحات گسترده بسیار سفارشی توصیف شده است، برای مدیریت فروش کمی پیچیده است، با این حال، محبوب بین بسیاری.

monday.com یک طرح “رایگان برای همیشه” را برای حداکثر 2 کاربر ارائه می دهد، پس از آن قیمت گذاری بر اساس تعداد کاربران و همچنین عملکرد افزایش می یابد. طرح‌های پولی از 11 دلار به ازای هر کاربر در ماه شروع می‌شود، صورت‌حساب ماهانه برای طرح پایه با حداقل 3 کاربر، اگرچه اکثر ویژگی‌ها فقط در طرح استاندارد و بالاتر گنجانده شده‌اند.

قیمت

 • نسخه رایگان – بله
 • اصول از 11 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه*
 • استاندارد از 15 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه*
 • حرفه ای از 26 دلار آمریکا برای هر کاربر/ماه*
 • قیمت سازمانی در برنامه

* حداقل 3 کاربر

b_w

ویژگی ها

 • تماس با مدیریت
 • مدیریت خط لوله
 • همگام سازی ایمیل
 • مدیریت پروژه یکپارچه
Vtiger CRM - CRM Software South Africa

Vtiger در اینجا نقطه پرت است، تمام کادرها را علامت می‌زند اما به ندرت در توصیه‌های CRM ویژگی‌ها را نشان می‌دهد. این یک CRM همه کاره است، به این معنی که شامل برنامه های بازاریابی و پشتیبانی یکپارچه است که به صورت بسته فروخته می شوند. این ممکن است بیش از حد نیاز باشد، با این حال، قیمت گذاری به برخی از کاربران اجازه می دهد تا به سیستم کامل دسترسی داشته باشند و برخی دیگر فقط یک برنامه داشته باشند، که ممکن است برای برخی از مشاغل مناسب باشد.

Interestingly, Vtiger has undergone a major upgrade recently and its UI is contemporary and looks good, but could be simpler. There’s a lot going on with each screen so it takes a while to get used to finding what you want. Customer reviews suggest that the system has it’s shortfalls though as is described as “cumbersome” with reports that the new V9 version has a lot of glitches. Customers also suggest that the customer service is lacking.

Price

 • Free Version – Yes
 • Pro from US$30 per user/month
 • 1 App from US$20 per user/month
 • Enterprise from US$42 per user/month
 • 1 App from US$30 per user/month

Features

 • Sales Automation
 • Pipeline Management
 • Reports & Analytics
 • Predictive Intelligence
 • Custom Settings
 • Email Integration
 • Integrated Marketing
Zoho CRM software: Hubspot Alternatives

As one of the leading, long established CRM brands you’d be right to expect a lot from Zoho. It certainly includes a lot of features – so many in fact that it can be a bit overwhelming. As a solution, Zoho has introduced a dedicated CRM for small businesses call Bigin by Zoho, that is available at very low prices. However, it is likely that this is just too basic for most businesses.

With so many features, Zoho can be time consuming to get set up and customise but users report that, once set up, it is easy to use. It has some really neat features like its AI assistant, Zia, and the new Canvas tool that lets you extensively customise your desktop, editing the fonts, colours icons etc. You can also add numerous extensions using Zoho Marketplace for marketing, service, project management and finance, to name but a few, yet rarely is it suggested that these are best-of-breed products.

Zoho does offer a Free CRM solution, though what was once a generous offer has been cut back over the years. The features are now quite limited and it is limited to just three users. However, for very small teams that need just the basic functionalities, Zoho’s free solution could still do a very good job.

Where Zoho comes in for most criticism is with it’s customer support. Users report that the response time is slow and solutions presented are incomplete.

Price

 • Free Version – Yes
 • Standard from US$14 per user/month
 • Professional from US$23 per user/month
 • Enterprise from US$40 per user/month
 • Ultimate from US$52 per user/month

Features

 • Workflow Automation
 • Lead Management
 • Deal Management
 • Email Integration
 • Customisation
 • Reports & Analytics
 • Predictive Intelligence

Which CRM in South Africa is best for my business?

If you are unsure which CRM is best for your business, the only way to know for sure is to test a few and see which works best for you. You will need to be prepared to put some time into testing and reviewing these but it will be time well spent.

As I said before, be realistic about your IT competences, your budget and the features you need. Don’t be lured into buying something that has lots of features that look great but that you will never use. Yet do consider what you might need in a year or two’s time as your business grows and make sure the system has the capacity to scale up.

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1