شماره تماس : 02128426511

Hچگونه از بازاریابی ایمیلی برای رشد کسب و کار کوچک خود استفاده کنید

در عصر رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات هدفمند، کمپین‌های ایمیل به عنوان یک دایناسور دیجیتال مارکتینگ ایستاده‌اند. و اگر فکر می کنید که این دایناسور با استراتژی های جدیدتر و مد روز پیشی گرفته است، دوباره فکر کنید.

حقیقت این است که بازاریابی ایمیل هنوز یکی از سودمندترین و مقرون به صرفه ترین بازاریابی است. استراتژی ها. طبق گزارش انجمن بازاریابی مستقیم، یک 3800٪ بازگشت سرمایه به طور متوسط ​​برای مشاغل در سراسر اروپا. یعنی 38 پوند (49 دلار آمریکا) برای هر پوند خرج شده!

برای یک کسب‌وکار کوچک، بازاریابی ایمیلی ابزاری ضروری برای رشد است که به شما کمک می‌کند روابط قوی با مشتری ایجاد کنید، اعتبار ایجاد کنید و پایگاه مشتری خود را رشد دهید. مهمتر از همه، همه اینها با بودجه است و به تلاش یا زمان بسیار کمتری از آنچه انتظار دارید نیاز دارد. در این پست، مفیدترین نکات را برای کمک به شما در اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی قاتل پوشش خواهیم داد.

Best Practice Email Marketing for small business

فرم‌ها را قانع‌کننده کنید که سرنشینان خود را جذب کنند

به منظور جذب سرنخ ها و ایجاد لیست ایمیل خود با رعایت قوانین GDPR، شما باید به فرم اشتراک در وب سایت خود تکیه کنید.

این نکات مهم را هنگام تنظیم فرم اشتراک ایمیل در نظر داشته باشید:

زمان بندی کلیدی است

شما نمی خواهید از بازدیدکنندگان خود بخواهید که در همان لحظه ای که در صفحه شما قرار می گیرند مشترک شوند. ابتدا به آن‌ها زمان بدهید تا محتوای شما را بخوانند و وقتی ارزشی را که ارائه می‌کند ببینند، احتمال بیشتری برای مشترک شدن وجود دارد.

حداقل اطلاعات را بخواهید

هیچ کس فرم های طولانی ثبت نام و ارائه اطلاعات دقیق را دوست ندارد. جای تعجب نیست، آمار نشان می دهد که با افزایش تعداد فیلدهای فرم های تماس، نرخ تبدیل کاهش می یابد. شما واقعاً به چیزی غیر از آدرس ایمیل و در نهایت نام کوچک آنها برای درج در سلام نیاز ندارید.

ارزش فوری پیشنهاد

هرچه پیشنهاد شما ملموس تر باشد، بهتر است. ارائه یک منبع مفید مانند یک کتاب الکترونیکی  نشان داده شده است که نرخ تبدیل را دوبرابر می کند، اما اگر آن را نداشته باشید اشکالی ندارد. به آنها بگویید که چه نوع محتوایی را در ایمیل های خود به آنها ارائه می دهید و چگونه از آن سود می برند. برای مثال، ممکن است به آن‌ها کمک کند در یک زمینه متخصص شوند، راه‌حل‌های مؤثری بیابند، کسب‌وکار خود را گسترش دهند و غیره.

Go Easy on The Eye

طرح رنگی را انتخاب کنید که مکمل برند شما باشد و فرم شما را حرفه ای جلوه دهد. از رنگ‌ها برای برجسته کردن مهم‌ترین نکات و دعوت به عمل به شیوه‌ای بدون حواس‌پرتی و تمیز استفاده کنید.

از سیستم CRM برای بهترین شیوه بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بسیار بیشتر از ذخیره اطلاعات تماس جمع آوری شده انجام می دهد. . با ردیابی داده ها و تعاملات مشتری در کانال های مختلف، یک CRM به شما کمک می کند محتوای بسیار مرتبط و کمپین های ایمیل شخصی سازی شده ایجاد کنید. و با ابزار مناسب CRM، می‌توانید یک کمپین بازاریابی پیشرفته همسو با قوانین GDPR اجرا کنید.

Creative Email Marketing

استراتژی ایمیل خود را حول یک هدف و هدف روشن قرار دهید

شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع ایمیل هایی را ارسال می کنید. در اینجا چند مثال آورده شده است:

  • خبرنامه های ماهانه
  • ایمیل های تبلیغاتی (پیشنهادات و فروش ویژه)
  • برنامه های وفاداری و ایمیل های ارجاع (برای مشتریان اختصاصی)
  • تبریک تعطیلات و پیام برای رویدادهای خاص و غیره.

خبرنامه ماهانه همیشه بهترین مکان برای شروع و ایمیلی است که کمپین خود را بر اساس آن قرار می دهید، زیرا به ایجاد اعتماد و اعتبار کمک می کند. اما مهم‌ترین چیزی که باید هنگام تعریف استراتژی خود و تصمیم‌گیری برای ارسال ایمیل‌های خود در نظر داشته باشید، این است که هر یک از آنها باید هدف مشخصی داشته باشند.

شما قرار نیست فقط به خاطر آن چیزهایی را ارسال کنید. آیا می خواهید فروش را افزایش دهید؟ ایجاد اعتماد؟ پایگاه مشتریان خود را گسترش دهید؟ برای هر هدف یک ایمیل وجود دارد.

به‌عنوان یک کسب‌وکار کوچک، بهترین کار این است که هنگام تعیین اهداف و تعیین پایه‌های استراتژی خود از کارشناسان بازاریابی کمک بگیرید. از برون سپاری نترسید می‌توانید به پلتفرم‌های آنلاینی مراجعه کنید که به شما امکان می‌دهند سازمان‌های برون‌سپاری را فیلتر کنید که کل عملیات را هماهنگ می کند. به این ترتیب، می‌توانید کارشناسان قابل اعتمادی را پیدا کنید که متناسب با بودجه، موقعیت مکانی و حتی اندازه تیم شما باشد.

محتوای جالبی ایجاد کنید که با مخاطبان شما طنین انداز شود

بازاریابی ایمیلی برای اکثریت مردم، از جمله صاحبان کسب و کار، به نظر می رسد یک تعویق کامل است. و این به این دلیل است که بسیاری از ایمیل‌هایی که در صندوق ورودی خود دریافت می‌کنید به‌تعویق‌ترین مطالب هستند – چیزهایی که مستقیماً به سطل زباله می‌روند. اما هر چند وقت یکبار، ممکن است ایمیلی دریافت کنید که با یک حکایت جالب شروع می‌شود و مستقیماً به علایق شما می‌گوید، و شما مجبور می‌شوید که دعوت به عمل آن را دنبال کنید.

شما می خواهید محتوای خود را جذاب و جذاب کنید. به یاد داشته باشید، ارائه ارزش کلیدی است. و برای انجام این کار، نمی توانید ایمیل های انبوه را برای همه ارسال کنید. به همین دلیل مهم است که مخاطبین خود را به لیست های کوچکتر تقسیم کنید. می توانید آنها را بر اساس:

تقسیم بندی کنید

  • رفتار خرید (تعداد خرید، ترجیحات محصول، خرید در حین فروش و غیره)
  • جمعیت‌شناسی (گروه سنی، مکان، جنسیت)
  • وفاداری به برند (مشتریان بلندمدت هستند یا مشترکین جدید)

محتوای خود را با لحن محاوره ای بنویسید و مستقیماً با مخاطبان خود صحبت کنید – و همیشه آن را ساده نگه دارید.

طراحی اهرمی

در آخر، تصاویر بصری را فراموش نکنید. طراحی ایمیل شما یک عنصر مهم است که به جلب توجه و تاثیر بر درک خواننده از برند شما کمک می کند. برای هر نوع ایمیلی که ارسال می کنید، الگویی را انتخاب کنید که صدای برند شما را منعکس کند – آیا چیزی عجیب و غریب، آینده نگرانه، بلند یا فوق العاده تمیز می خواهید؟

مهمترین بخش دکمه فراخوان برای اقدام (CTA) خواهد بود، بنابراین مطمئن شوید که با صدای بلند و واضح ظاهر می شود.

بازاریابی ایمیلی قدیمی است، اما امروزه چندان مرتبط نیست. پس از همه، آیا کسی را می شناسید که آدرس ایمیل نداشته باشد؟

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1