شماره تماس : 02128426511

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) توسط Investopedia به‌عنوان اصول و شیوه‌های پشت آن تعریف شده است. تعامل با مشتریان نرم افزار CRM در ساده ترین حالت خود یک پایگاه داده از مشتریان و مشتریان بالقوه است. در نهایت، این نرم افزار پیشرفته ای است که به تیم فروش شما در همه چیز از تولید سرنخ گرفته تا توزیع کمپین بازاریابی و بخش بزرگی از استراتژی فعال سازی فروش شما کمک می کند.

برای مدیریت روابط با مشتری و اطمینان از اینکه بهترین ابزار CRM را در اختیار تیم فروش خود دارید، فهرستی از روندهای CRM در سال 2020 گردآوری کرده‌ایم.

تجربه مشتری

اگر می‌خواهید در میان انبوهی از محصولات یا خدمات مشابه آنچه ارائه می‌دهید متمایز شوید، باید بیشتر بر تجربه مشتری تمرکز کنید. تمرکز بر تعامل بین برند و مشتریانتان و اطمینان از اینکه آنها را با تأثیرگذاری خوب برجای می‌گذارید، راه درازی خواهد داشت.

با نرم افزار موثر CRM که تمام تعاملات شما با مشتری را در خود جای داده است، می توانید هر بار که با مشتری ارتباط برقرار می کنید، از جایی که آن را متوقف کرده اید، شروع کنید.

اتوماسیون

فرایندهای فروش خودکار می‌تواند به نمایندگان فروش کمک کند تا کار خود را سریع‌تر، دقیق‌تر و مؤثرتر انجام دهند. ابزارهای پیشرفته CRM می توانند راه هایی را برای خودکارسازی فرآیندها و کوتاه کردن چرخه فروش ارائه دهند و قطعاً یکی از روندهای CRM در سال 2020 است.

اتوماسیون می‌تواند به کارهایی مانند ورود داده‌ها، ثبت تعامل با مشتری، توالی ایمیل شخصی‌سازی شده و موارد دیگر کمک کند. برخی از CRMها ویژگی‌های اتوماسیون بازاریابی را نیز ارائه می‌کنند که به کمک منابع کمتر در زمان کمتری امکان انجام کارهای بیشتری را می‌دهد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) شروع به ایفای نقش کلیدی در بسیاری از جنبه های فروش و بازاریابی، از جمله در نرم افزار CRM کرده است. Forbes پنج روش هایی که هوش مصنوعی CRM ها را تغییر می دهد ادعای آنها این است که هوش مصنوعی با ارائه موارد زیر نقش حیاتی بیشتری در فروش بازی می کند:

  1. دریافت و بازیابی آسانتر داده
  2. قابلیت های تجزیه و تحلیل احساسات
  3. یکپارچگی داده بهتر
  4. امتیاز پیش‌بینی‌کننده سرب
  5. راه حل ها/توصیه های شخصی

تلفن همراه 

اگر تیم فروش شما در دفتر جلوی رایانه‌های خود نشسته است، آن‌ها خارج از خانه فروش ندارند. در سال 2020، CRM تلفن همراه دیگر یک گزینه نیست. اگر می‌خواهید نمایندگان فروش شما حتی زمانی که در میدان هستند از CRM شما استفاده کنند، الزامی است.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در چند سال اخیر به بخش مهمی از آمیخته بازاریابی تبدیل شده اند. برای اینکه تیم فروش شما با مشتریان بالقوه خود در جایی که وقت خود را آنلاین می گذرانند ارتباط برقرار کنند. با توانایی اجرای کمپین های اجتماعی و گرفتن سرنخ مستقیم از CRM خود، می توانید دسترسی خود را حتی بیشتر گسترش دهید.

کاربر پسند

اگر تیم فروش شما از CRM شما استفاده نمی کند، موثر نیست. برای اطمینان از اتخاذ و استفاده سریع و آسان از نرم افزار، مطمئن شوید که یک راه حل نرم افزاری کاربرپسند را انتخاب می کنید. برای اینکه تیم‌های شما بتوانند به موقع به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، حتی زمانی که در حال حرکت هستند، خواهید دید که احتمال پذیرش آن توسط نمایندگان شما بسیار بیشتر است.

Omnichannel

بازاریابی همه‌کانالی قطعاً یکی از گرایش‌های CRM در سال 2020 است.   این روش بسیار مؤثرتر و پرکاربردتر برای به دست آوردن مشتریان جدید است و شامل ادامه چرخه حیات مشتری در هر کانال به‌جای شروع مجدد از هر کانال است. به عنوان مثال، اگر مشتری شما یک سبد خرید را در یک کانال رها کند، در کانال بعدی انگیزه ای برای خرید همان محصول ارائه می دهد. در سال 2020، برای انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که CRM شما به دستیابی به این هدف کمک می کند. داده‌های مشتری که جمع‌آوری می‌کنید باید به شما کمک کند تا یک تجربه یکپارچه از یک کانال به کانال دیگر ایجاد کنید تا این کار را با موفقیت انجام دهید.

همه‌جانبه

با واقعیت مجازی می‌توانید مشتریان خود را مستقیماً در نمایشگاه خود قرار دهید. یا می توانید محصول خود را با واقعیت افزوده درست در اتاق نشیمن مشتری خود قرار دهید. دستیارهای مجازی مانند الکسا و سیری نیز می توانند سطح کاملا جدیدی از ارتباط با مشتریان را فراهم کنند. این می تواند نحوه انجام کار تیم های فروش را در سال 2020 به طور اساسی تغییر دهد. SearchCutomerExperience به درستی بیان کرد که لوازم جانبی سیستم بازی زمانی ارتباط بین مشاغل و مشتریانشان را تغییر می دهد.

پیدا کردن یک CRM قوی و توانا برای کسب و کار شما در سال 2020 تفاوت ایجاد خواهد کرد.  Introhive اجرای یک CRM را با تنظیم تیم فروش شما در یک قرار کور مقایسه کرد. این ممکن است به درستی توضیح دهد که در ابتدا چقدر برای نمایندگان فروش شما ناخوشایند است. اطمینان از داشتن یک ابزار کاربرپسند و بصری به شما کمک خواهد کرد. دادن انگیزه بیشتر به تیم فروش خود به دلیل افزایش فروش آنها، می تواند روی کیک باشد.

CRM چابک یکی از این گزینه‌ها برای کمک به موفقیت تیم شما است. این به شما امکان می‌دهد فروش، بازاریابی و خدمات خود را در یک پلتفرم خودکار کنید و ویژگی‌های پیشرفته‌تری را برای تیم‌های فروش و بازاریابی شما ارائه می‌دهد.

روندهای CRM در سال 2020 تا حد زیادی بر فناوری ها و تعاملات متمرکز است. مطمئن شوید که CRM انتخابی شما شامل راه‌هایی است که می‌توانید این موارد را به کار ببرید و فروش خود را افزایش دهید.

اگر می‌خواهید ببینید Agile CRM برای تیم فروش شما مناسب است، آن را به‌صورت رایگان برای 10 کاربر امتحان کنید.

>

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1