شماره تماس : 02128426511

امروزه، بدون دانش مناسب، می توان برای متمایز کردن بازاریابی از فناوری پیشرفته تلاش کرد. هرچند که اینطور شروع نشد. بازاریابی همانطور که می دانیم به فروشندگانی بستگی داشت که سعی می کردند به خریداران اطلاعاتی را که برای فروش دارند اطلاع دهند.

امروزه، خریدار چه، چگونه، چه زمانی و کجا اقدام به خرید می کند را می توان با دقت تقریباً 80 درصدی پیش بینی کرد. به زبان ساده، یک تغییر پارادایم صورت گرفته است و با توجه به همه نشانه‌ها، هنوز چیزهای بیشتری در راه است.

ما روندهای فعلی بازاریابی CRM قابل مشاهده در دنیای امروز را بررسی می کنیم و حدس می زنیم که بازاریابی CRM در آینده نزدیک چگونه خواهد بود.

بازاریابی و نیاز به CRM

مدیریت ارتباط با مشتری شامل کلیه فرآیندها و فعالیت‌هایی است که شامل مدیریت تعاملات با مشتریان فعلی و بالقوه در طول فرآیند فروش یا چرخه عمر مشتری است. هنگامی که اطلاعات مشتری وارد سیستم CRM شد، سپس هر اطلاعاتی که از طریق هر نقطه تماسی به دست می‌آید (مانند الگوهای خرید، تجربه مشتری، نحوه تعامل آنها با تبلیغات تجاری و غیره) به شما کمک می‌کند تا نیازهای آنها را برآورده کنید، هوشمندانه‌تر بازاریابی کنید و روابط بهتری ایجاد کنید.

با توجه به حجم بسیار زیاد داده‌های مشتری، کانال‌های آنلاین، و رفتارهای متفاوت مشتری و همچنین افزایش احتمالی در آینده قابل پیش‌بینی، نگه داشتن یک برگه از همه این موارد کار بسیار دشواری است.

آنچه بازاریابی CRM ارائه می‌کند صرفاً یک مخزن متمرکز داده‌های مشتری است که می‌توان داده‌ها را از آن جمع‌آوری یا اضافه کرد تا به بازاریابان در افزایش جریان سرنخ، نرخ تبدیل و بهبود خدمات مشتری کمک کند. به طور خاص، یک پلت فرم سازمان یافته برای استخراج و نظارت بر داده های مشتری، بینش بازاریابی و فروش.

کمپین های بازاریابی به دلیل هدف قرار دادن مشتریان بسیار کارآمد شده اند و به دلیل اینکه تمام اطلاعات مشتری در یک مکان قرار دارند، به راحتی با آنها همراهی می کنند، بنابراین به شما امکان می دهد هر اطلاعاتی را که در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه نیاز دارید پیدا کنید و به آنها دسترسی پیدا کنید. هر نقطه از زمان.

بازاریابی CRM همچنین به اعضای تیم فروش و بازاریابی یک شرکت کمک می‌کند تا بر روی یک پلتفرم با هم کار کنند تا به پرورش رهبران و دستیابی به تمام اهداف سازمانی کمک کنند.

بازاریابی CRM امروزی، ایجاد محتوای تبلیغاتی فروش بیشتر، تصمیم گیری دقیق تر در مورد کمپین ها، خدمات، محصولات و محتواهای جدید را بسیار آسان کرده است. اکنون بیش از هر زمان دیگری، بازاریابی CRM نقشی حیاتی در رشد و گسترش کسب و کار ایفا می کند.

روندهای اصلی CRM

از این واقعیت که 84 درصد از مشتریان برای تجربه‌ای که به دست می‌آورند ارزش زیادی قائل هستند، اگر بیشتر از محصول یا خدماتی که یک شرکت ارائه می‌کند تا افزایش پیش‌بینی‌شده در موارد استفاده از هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) یا این واقعیت که رسانه‌های اجتماعی تعاملات باعث می شود افراد تمایل بیشتری به خرید یا حمایت از مشاغل داشته باشند، بازاریابی CRM دنیای بازاریابی را متحول کرده است.

رضایت مشتری نیز اخیراً از تجربه مشتری به‌عنوان عوامل تعیین‌کننده برای یک رابطه عالی با مشتری پیشی گرفته است. بازاریابی CRM موجی از تغییرات و روندها را تجربه می کند. اما این خبر خوبی است زیرا در نهایت منجر به رقابت سخت و در نهایت رضایت بهتر خواهد شد.

در واقع، بازاریابی CRM از ابزارها و نرم‌افزارهای مورد استفاده برای مدیریت تماس با مشتری گذشته است و به سیستم‌هایی تبدیل شده است که همه افراد یک سازمان را در مورد چرخه عمر مشتری و ابزارهای مدیریت پروژه که به نظارت بر پیشرفت پروژه، وضعیت و وضعیت پروژه کمک می‌کند، آگاه می‌سازد. وظایف، زمان و سایر موارد قابل تحویل را در کل چرخه عمر مشتری گزارش می دهد.

تحقیق و همچنین نظرات کارشناسان صنعت با پشتوانه داده‌ها، روندهای زیر را در فضای بازاریابی CRM شناسایی کرده و روندهای آینده را نیز پیش‌بینی کرده است، و به ما کمک می‌کند تصویر واضحی از آنچه که دنیای CRM در دنیای CRM چگونه خواهد بود ترسیم کنیم. سال های آینده:

1. پشتیبانی مشتری به سمت خود سرویس متمایل شده است

داده‌ها نشان داده‌اند که مشتریان به سادگی می‌خواهند کارهای بیشتری را خودشان انجام دهند. آنها به سادگی می خواهند کنترل بیشتر چیزهایی را که از یک تجارت می خواهند در دست داشته باشند. در واقع، سلف سرویس اغلب اولین شکل تماسی است که مشتریان با شرکت ها برقرار می کنند. به جای صحبت کردن با یک فروشنده اغلب اوقات، مشتریان تمایل دارند در مورد یک محصول/خدمت خاص خودآموزی کنند. آن‌ها به محتوای سلف‌سرویس و پردازش‌ها بیشتر از کانال‌های به کمک عامل دسترسی دارند. این ممکن است در نتیجه جستجوی اصالت و کیفیت یا شاید نیاز به یافتن همه چیزهای مهم در مورد کالاها و خدماتی باشد که قصد خرید دارند.

در نتیجه، برای کسب و کارها منطقی است که اطمینان حاصل کنند که محتمل ترین اطلاعاتی که مشتریان بالقوه ممکن است در مورد محصول/خدمات یک شرکت به آن نیاز داشته باشند، به راحتی قابل دسترسی است و به مشتریان تجربه خوبی می دهد.

در سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بسیاری از فناوری‌های سلف‌سرویس و راه‌حل‌های مدیریت منابع بازاریابی برای ردیابی مدیریت دانش، ایجاد ربات‌های چت، ردیابی نتایج بازاریابی از جمله دلایل دیگر، روند صعودی وجود دارد.

2. CRMهای یکپارچه CRMهای مبتنی بر نقش را افزایش می دهند

برای به‌کارگیری کامل هدفی که CRM برای آن در نظر گرفته شده است، اکثر شرکت‌ها اکنون شروع به روی آوردن به CRM یکپارچه کرده‌اند، زیرا به ترکیب انواع عملکردهای تجاری کمک می‌کند. مدیریت محتوا، مدیریت پروژه، فروش و بازاریابی به سادگی بر روی یک پلت فرم داده مرکزی انجام می شود. این به ساده‌سازی فرآیندهای داخلی، افزایش کارایی در حین خودکار کردن وظایف دستی و ذخیره اطلاعات مشتری به طور همزمان کمک می‌کند. کسب‌وکارها و نظرات متخصصان صنعت ادعا می‌کنند که این استراتژی به ایجاد تجربه بهتری برای مشتری که منجر به رشد کسب‌وکار می‌شود، کمک کرده است.

این به یک واقعیت واضح اشاره دارد. اینکه آینده CRM در نهایت توسط چشم‌انداز عملیات یکپارچه مشتری هدایت می‌شود و ایجاد هیجان‌انگیزترین تجربه مشتری نه تنها مستلزم تفکر کسب‌وکارها در مورد مشتری است، بلکه در مورد اینکه چگونه عملیات خود می‌تواند کارآمدتر و آسان‌تر باشد نیز نیاز دارد. پس از همه، آنها باید در بهترین موقعیت برای ارائه بهترین خدمات باشند.

3. هوش مصنوعی آینده است

کل ایده پشت هوش مصنوعی این است که ماشین‌ها می‌توانند هوش انسانی را شبیه‌سازی کنند و کارهایی را که به همان کار نیاز دارند بدون دخالت انسان انجام دهند. زیبایی آن این است که ماشین‌ها می‌توانند کارهایی را انجام دهند که شما ترجیح می‌دهید با تمام دقت، دقت، و مهم‌تر از آن انسانیت انجام دهید.
اکنون، اگر هدف CRM به وضوح بررسی شود، می‌توانید ببینید که همه نیاز دارید که بتوانید در ذهن مشتری خود بگردید و درست مانند آنها فکر کنید تا بتوانید محتمل ترین انتخاب ها و عوامل مسئول آن انتخاب ها را بدانید.

این دو پدیده به وضوح شباهت هایی با هم دارند و این در فضای CRM امروزی شناسایی شده است زیرا هوش مصنوعی اکنون به انجام همه اینها کمک می کند. ماشین‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا هوش (تفکر) مشتری را با استفاده از اطلاعات انتخاب‌های گذشته محصولات، محتوا و الگوهای رفتاری شبیه‌سازی کنند (جو گفت مشتریان با کمپین‌های بازاریابی، محتوا و غیره تعامل دارند). هوش مصنوعی برای شکل دادن شخصیت های مشتری بسیار نزدیک به مشتریان واقعی استفاده می شود و از آنجا تصمیمات بهتری در مورد مشتریان گرفته می شود. محتوا و محصولات مناسب با کمک هوش مصنوعی به طور یکپارچه به مشتریان مناسب راه پیدا می کند.

هوش مصنوعی به ایجاد تجربیات مشتری شخصی، تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان وب سایت در زمان واقعی، تجزیه و تحلیل داده های رسانه های اجتماعی و بهینه سازی کمپین بازاریابی کمک می کند. این داستان بازاریابی CRM امروزی است و از همه نشانه‌ها، با گذشت سال‌ها فقط می‌تواند بهتر و کارآمدتر شود.

4. نمی توان بر شخصی سازی بیش از حد تأکید کرد. اساس تعاملات یک به یک با کیفیت را تشکیل می دهد

شخصی سازی CRM روند صعودی را تجربه می کند و دلایل آن دور از ذهن نیست. مشتریان می خواهند که با آنها مانند حق امتیاز رفتار شود! مثل اینکه مهم هستند و بله اهمیت دارند. درصد زیادی از مشتریان در بخش‌های مختلف کسب‌وکار مایلند اطلاعات شخصی را به منظور تعامل متنی با مشاغل به اشتراک بگذارند. ظاهراً ایجاد روابط «نزدیک» یا «روابط به ظاهر نزدیک» با صاحبان کسب‌وکار یا کسب‌وکار یکی از ابزارهای کلیدی برای دریافت تخفیف‌های شخصی‌شده است که مشتریان آن را دوست دارند. در نتیجه، انتظار می‌رود که شخصی‌سازی جنبه اصلی بازاریابی CRM را در آینده نزدیک شکل دهد، همانطور که قبلاً در ابزارهای هزاره‌ای مانند CRM چابک مشهود است.

5. داده ها، داده ها، و داده های بیشتر

از این نظر، روابط با مشتری از همان ابتدا صرفاً مبتنی بر تصمیم‌گیری بازاریابی و تجاری بر اساس داده‌ها است. داده ها همیشه یک پیش نیاز برای بینش مشتری و در نتیجه خدمات بوده است. با این حال، بیشتر داده‌های مورد استفاده در گذشته همیشه داده‌های ساختاری مانند محصولات ترجیحی، اطلاعات تماس و غیره بوده‌اند. با این حال، از امروز، تکنیک‌های داده‌های بزرگ تمرکز خود را به سمت استفاده از فناوری‌های نوظهور در این زمینه برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل معطوف کرده‌اند. بسیاری از داده های بدون ساختار که مشتریان حتی از ارائه آنها برای به دست آوردن بینش بیشتر آگاه نیستند. در آینده ای نزدیک، ما فقط می توانیم تصور کنیم که موارد استفاده از داده های بیشتری در زمینه CRM برای افزایش بیشتر رضایت مشتری مشاهده شود.

6. MOBILE CRM در حال شروع به مرحله مرکزی است

دیگر خبری نیست که “کنترل از راه دور آینده کار است”. با افزایش نرخی که شرکت‌ها کارمندان از راه دور را به کار می‌گیرند، CRM تلفن همراه در واقع برای مدت طولانی باقی می‌ماند، زیرا وعده تضمین افزایش پذیرش کاربر، افزایش بهره‌وری کارکنان، و بهبود روابط با مشتری از جمله موارد دیگر را می‌دهد.

انتظار می‌رود که اکثر (اگر نه همه) سیستم‌های CRM در سال‌های آینده به پلتفرم‌های تلفن همراه منتقل شوند. مدیریت پروژه کافی از طریق نظارت آسان بر گزارش‌های وضعیت، وظایف، و سایر موارد قابل تحویل که منجر به کارایی بیشتر می‌شود، از مزایای آن است.

7. CRM دیگر مختص کانال نیست

دستیابی به رضایت مشتری یک کار بسیار دشوار است. تعامل با مشتریان و تلاش برای برقراری ارتباط در زمینه مورد نیاز آنها برای یک نماینده فروش متوسط ​​یا نماینده مشتری بسیار استرس زا است زیرا ممکن است پیام های مختلفی از کانال های مختلف از متن گرفته تا پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی وارد شود. از این رو، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از کارگران خود به طوری که در نهایت بهترین رضایت و تجربه مشتری را به مشتریان خود ارائه دهید، ادغام همه کانال های ارتباطی مختلف در یک پلت فرم بهترین کار است و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک امر روزمره است. در دنیای بازاریابی CRM.

نظرات متخصص در مورد آنچه در آینده وجود دارد

متخصصان بازاریابی، صاحبان مشاغل و پرسنل فروش همگی می توانند توافق کنند که کسب بهترین تجربه مشتری از طریق بازاریابی CRM در آینده نزدیک به شدت به روندهای برجسته شده در بالا بستگی دارد. داده ها، سازگاری با تلفن همراه، تعاملات یک به یک و بسیاری موارد دیگر تعیین می کنند که چه چیزی یک پلت فرم CRM را از سایرین متمایز می کند.

ج. P. Saunders یک کارشناس مستقل CRM در مجموعه “شکستن 10 افسانه CX” خود ادعا می کند که مدیریت داده برای ارائه تجربیات شخصی بسیار مهم است و سرمایه گذاری در اینترنت اشیا باعث ایجاد تجربیات بهتر مشتری برای نام بردن از چند اسطوره می شود. این روندهای قبلی را بیشتر تقویت می کند.

مت کرش، متخصص دیگر نیز بر نیاز به استراتژی اعلان‌های چند کانالی برای افزایش کارایی کارگران و ایجاد تجربیات مشتری بهتر برای مشتریان تأکید می‌کند. این مورد دیگری از برخی از روندهایی است که قبلاً بیان شد.

مارشال لاگر، اینفلوئنسر CRM و تحلیلگر تجربه مشتری نیز این دیدگاه را به اشتراک می‌گذارند که هوش مصنوعی و ML فقط به اندازه داده‌های اساسی خود خوب هستند. در واقع، او به طور خاص تاکید کرد که چگونه همه چیز می‌تواند با هوش مصنوعی بد پیش برود.

در مجموع، کارشناسان صنعت به طور مداوم بر نیاز کسب‌وکارها به جمع‌آوری بینش از همه ابزارهای ممکن برای درک کافی از آنچه مشتری می‌خواهد، چگونه کسب‌وکار قصد دارد آن را به آنها منتقل کند، و در نهایت، چگونه انجام این دو را می‌توان انجام داد، تاکید می‌کنند. با کارایی بیشتر و قدرت کمتر.

نظرات پایانی

از تاکید مستمر بر تعاملات خاص تر با کاربران، تا استفاده مستمر از داده ها برای درک واقعی رفتارهای مشتری و تاکید مستمر بر دوستی تلفن همراه در میان سایر روندهای قابل مشاهده در زمینه بازاریابی CRM، یک واقعیت بسیار واضح است. آینده بازاریابی CRM نوید رسیدن به نقطه‌ای را می‌دهد که مشتریان بتوانند دقیقاً چیزهای مورد نیاز خود را از کسب‌وکارها، محصولات، محتوا یا روابط، دریافت کنند. روندها نشان می‌دهند که در آینده‌ای قابل پیش‌بینی، رضایت مشتری به حداکثر خواهد رسید و مهم‌تر از آن، رشد کسب‌وکار در نتیجه گسترده خواهد بود.

هرازگاهی، صنعت بازاریابی و به طور خاص صنعت بازاریابی CRM به طور مداوم راه‌های جدیدی را برای جلب رضایت مشتریان کشف و ارائه می‌کند. از این گذشته، صاحبان مشاغل می خواهند با راضی نگه داشتن مشتریان از رقبا جلوتر بمانند. با این حال، این و آن به تنهایی همان چیزی است که باید باشد! ; مایل به انجام مایل بیشتر برای هدف خاص حصول اطمینان از رضایت مشتری باشید.

گاهی اوقات روندهای CRM به طور مداوم در حال ظهور ممکن است همه مشاغل را درگیر کند و در نتیجه بر اهداف اولیه شرکت تأثیر بگذارد و آنها را تغییر دهد تا اهداف متناسب با روندها را تغییر دهند. لازم به ذکر است که روندهای نوظهور تنها وسیله ای برای رسیدن به هدفی هستند که رضایت مشتری به منظور رشد کسب و کار است.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1