شماره تماس : 02128426511

قبلاً، جمع‌آوری نیازمندی‌ها پس از خرید انجام می‌شد – در این مرحله فروشنده باید سعی کند سیستم خود را مطابقت دهد! تحقیق نشان داده است که این راه حل نیست و قبل از انتخاب فروشنده باید الزامات دقیقی در نظر گرفته شود.

نحوه اولویت بندی الزامات CRM بر اساس کسب و کار شما

1. انتخاب ویژگی های ضروری در مقابل ویژگی های زیبا

در مورد کسب و کار خود و آنچه ضروری است، و همچنین برخی از ویژگی های “خوب داشتن” فکر کنید. به عنوان مثال، اگر ایمیل مارکتینگ کاری است که شما زیاد آن را انجام می دهید، این یک ویژگی ضروری می شود. نرم افزار بازاریابی ایمیلی که با CRM شما ادغام می شود می تواند به شما امکان دهد کمپین های بازاریابی را با موفقیت اجرا کنید، همه آنها را مدیریت و نظارت کنید. یک هاب مرکزی نه تنها می توانید خبرنامه و ایمیل بفرستید، بلکه بر نحوه پاسخگویی مشتریان نیز نظارت خواهید داشت. سرنخ‌ها را می‌توان از وب‌سایت شما گرفته و به CRM وارد کرد و آماده استفاده برای اهداف بازاریابی است.

با در نظر گرفتن GDPR ، همچنین می‌توانید رضایت‌های شرکت را در یک گزارش قابل بازرسی ذخیره کنید. . برای هر کمپین بازاریابی ایمیلی که اجرا می‌کنید، می‌توانید ROI را ردیابی کنید.

موارد ضروری همچنین ممکن است شامل توانایی تنظیم یادآورهای کار در برابر حساب‌ها، به‌علاوه یک ویژگی نقل قول باشد که به شما امکان می‌دهد مستقیماً از فرصت‌های فروش مظنه ایجاد کنید.

CRM graphic

در حالی که اینها ممکن است بر اساس نوع کسب و کار شما یک الزام ضروری باشد، سفارشی کردن CRM ممکن است چنین نباشد. اگر بتوانید بدون نیاز به افزودن فیلدها یا گزارش های سفارشی خود به خوبی کار کنید، این می تواند به انتهای لیست برود. مقدار کمی سفارشی‌سازی می‌تواند چیز خوبی باشد، اما در نهایت برای توابع و افزونه‌هایی که ممکن است هرگز نیاز نداشته باشید یا استفاده نکنید، هزینه نکنید.

2. سنجیدن نیازهای CRM خود

بیشتر اوقات می‌توانید نیازمندی‌های CRM خود را بر اساس اندازه کسب‌وکارتان، تعداد کارکنان و رویه‌ها و فرآیندهای ضروری که CRM باید از آنها مراقبت کند، بسنجید. مراقب باشید سیستمی که پر یا مملو از چیزهایی است که هرگز نیازی به استفاده از آنها نخواهید داشت به شما فروخته نشود.

هنگام تهیه لیست الزامات خود، به نوع حمایتی که نیاز دارید نیز فکر کنید. حتی کوچک‌ترین کسب‌وکارها نیز می‌توانند از خدمات مشتری مفید، سریع و شامل قیمت بهره‌مند شوند.

به آینده نیز نگاه کنید. اگر به نظر می‌رسد که شما گسترش می‌دهید و کارکنان یا بخش‌های دیگری را اضافه می‌کنید، با سیستمی که به اندازه کافی رشد می‌کند، برای این کار در نظر بگیرید.

3. الزامات CRM که نمی توانید بدون آنها زندگی کنید

البته الزاماتی وجود خواهد داشت که شما نمی توانید بدون آنها زندگی کنید. CRM انتخابی شما باید شامل همه چیزهایی باشد که تیم فروش شما به منظور کنترل مشتریان بالقوه و سرنخ ها و تبدیل آنها به فروش نیاز دارد. امکانات جستجوی سریع، ورود آسان داده، دسترسی از همه دستگاه‌ها مانند تلفن، رایانه لوحی و رایانه رومیزی را به معادله اضافه کنید، و تحت پوشش قرار می‌گیرید.

با ساده نگه داشتن سیستم CRM خود بدون اینکه بیش از حد پیچیده شود استرس.

اولویت‌بندی دقیق نیازمندی‌ها در حین انتخاب، و نه پس از آن، شما را در مسیر افزایش کارایی کسب‌وکار و همچنین ROI خود نگه می‌دارد.

Jane Tareen

جین تارین ستون نویس Discover CRM است. جین به عنوان یک حرفه ای دارای مدرک MBA، در انواع کپی رایتینگ و تولید محتوای خلاقانه تخصص دارد. او با سالها کار در تبلیغات و انتشارات، در تولید سرمقاله و تصحیح نیز مهارت دارد.

Really Simple Systems Buyers Guide

راهنمای خریداران CRM را دانلود کنید

برای راهنمایی بیشتر در انتخاب CRM مناسب، ممکن است بخواهید راهنمای خریداران CRM ما را دانلود کنید.

دانلود راهنمای خریداران CRM ما

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1