شماره تماس : 02128426511

با تعداد زیاد پلتفرم‌های فروش موجود در بازار، چگونه می‌توانید CRM مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ در ظاهر این یک سوال ساده است – شما فقط یک CRM را انتخاب می کنید که بالاترین ارزش را ارائه می دهد – اما در عمل، این یک فرآیند پیچیده است. سیستم اشتباهی را انتخاب کنید یا آن را به اشتباه پیاده‌سازی کنید و ممکن است بیشتر از آنچه که حل می‌کنید مشکلاتی برای کسب‌وکارتان ایجاد کنید.

خوشبختانه، هزاران کسب و کار دقیقاً در همان جایی بوده اند که شما هستید و به دنبال بهترین CRM برای کسب و کار کوچک خود هستند.

از این 3 اشتباه رایج در هنگام انتخاب CRM اجتناب کنید

در اینجا 3 اشتباه رایج در انتخاب راه حل CRM توسط سازمان ها وجود دارد. اجتناب از این دام‌ها به اطمینان از اینکه سرمایه‌گذاری CRM شما سود بالایی در سال‌های آینده دارد کمک می‌کند.

[توئیت “انتخاب یک #CRM برای #SMB خود؟ از این 3 اشتباه رایج اجتناب کنید»]

1. از اهداف CRM خود اطلاعی ندارید

اول از همه. اهداف شما از CRM جدید چیست؟

برای به دست آوردن حداکثر سود از CRM، باید بفهمید که می‌خواهید از آن به چه چیزی برسید و اینکه آیا اهدافی که برای کسب‌وکار خود تعیین می‌کنید کوتاه‌مدت هستند یا بلندمدت. اندازه‌گیری این اهداف برای درک صحیح موفقیت/شکست استقرار CRM شما بسیار مهم است.

Predictable Revenue Features in Agile CRMبرای حداکثر سود، به یک CRM نیاز دارید که بتواند به شما در نظارت بر این اهداف و KPIها پس از ترسیم آنها با تیم خود کمک کند. مهمترین اهدافی که باید تنظیم و نظارت شود عبارتند از:

  • مشتریان جدید را جذب کنید
  • بهبود کمپین های بازاریابی
  • افزایش فروش
  • افزایش کارایی

در حال حاضر برای روشن کردن این اهداف و چگونگی کمک CRM به آنها وقت بگذارید. این به بهبود بازگشت سرمایه در دراز مدت کمک می کند.

2. عدم تمرکز بر کاربران واقعی CRM

کارشناسان موافقند که برای موفقیت در CRM، سازمان‌ها باید کاربران نهایی را حتی قبل از پیاده‌سازی سیستم فعالانه درگیر کنند. اشتباه رایجی که شرکت‌ها هنگام انتخاب یک CRM جدید مرتکب می‌شوند این است که فقط مدیران اجرایی آن را ارزیابی می‌کنند، نه افراد و تیم‌های واقعی که از نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

New UI in Agile CRM

کاربران باید در مورد چگونگی استفاده از CRM به عنوان یک ابزار برای بهبود سازمان و تحقق اهداف سازمانی مهم مانند افزایش درآمد، کاهش هزینه، اتوماسیون فرآیند و مدیریت زمان آگاه شوند. علاوه بر این، روزهایی که نرم افزار CRM ذخیره دسکتاپ بود، گذشته است. آیا CRM جدید شما برای موبایل بهینه خواهد شد؟ آیا یک داشبورد قابل تنظیم در سایت دسکتاپ وجود دارد؟ به این سوالات باید زودتر پاسخ داده شود.

3. نادیده گرفتن ادغام رسانه های اجتماعی

امروزه جهان اجتماعی است. رسانه های اجتماعی همه جا هستند و مشتریان انتظار تعامل همه کانالی را دارند. داشتن یک سیستم CRM که شامل تعاملات اجتماعی شما با مشتریان باشد ضروری است. بسیاری از کسب‌وکارها یک CRM را بدون مجموعه اجتماعی یا ادغام گسترده رسانه‌های اجتماعی انتخاب می‌کنند، فقط باید در آینده نزدیک CRM را تغییر دهند.Social CRM

و اجتماعی فراتر از نظارت بر مکالمات است. طبق نظر کارشناسان، VoC (صدای مشتری) یک معیار کلیدی برای CX (تجربه مشتری) است و جمع آوری و نظارت بر این اطلاعات به سادگی کافی نیست. کسب‌وکارها باید بر آنچه مشتریانشان می‌گویند تمرکز کنند، جریان‌های صدای مشتریان را تجزیه و تحلیل کنند، هوشمندانه گوش دهند، بینش‌های عملی را تجزیه و تحلیل کرده و به دست آورند، و فعالانه با آنها در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی درگیر شوند. این منجر به درک سازمان از بینش‌های کلیدی می‌شود و به تقویت یک رابطه بلندمدت با مشتریان خود برای تسهیل تجربه مشتری و در نهایت بازتاب درآمد آن کمک می‌کند.

[توئیت «آیا #CRM شما شامل #رسانه‌های اجتماعی است؟ اگر نه، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید.»]

هنگام انتخاب یک CRM، به یکپارچه سازی رسانه اجتماعی نیاز دارید که با مدل کسب و کار شما کار کند و به شما کمک کند در هر کانال مصرف کننده پیشی بگیرید. در غیر این صورت، سرنخ ها ناپدید می شوند و رضایت مشتری هرگز به 100% نمی رسد.

در حالی که به طور گسترده ای شناخته شده و اذعان شده است که یک راه حل کارآمد CRM می تواند برای نتیجه کسب و کار شما معجزه کند، به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که خرید و پیاده سازی CRM اشتباه می تواند آسیب بیشتری به بار آورد تا سود. راه حل مناسب CRM برای کسب و کار شما دقیقاً همین خواهد بود – یک راه حل فروش، نه فقط یک نرم افزار.

آماده ای برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Agile CRM؟ یک چت را برنامه ریزی کنید با نمایندگان دوستانه ما.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1