شماره تماس : 02128426511

بایدها و نبایدهای ایجاد یک رمز عبور ایمن

رمزهای عبور سیستم به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. ما از آنها در محل کار، برای بانکداری، رسانه های اجتماعی، خرید و حتی تماشای تلویزیون استفاده می کنیم. با وجود افزایش تهدیدات امنیتی سایبری از حملات فیشینگ، بدافزار، باج افزار  و هکرها، بسیاری از ما هنوز برای ایجاد رمزهای عبور قوی و در عین حال به یاد ماندنی تلاش می کنیم.

باور کنید یا نه، بیشترین گذرواژه‌های رایج  هستند “رمز عبور” و “123456”. و با توجه به اینکه بسیاری از افراد از رمز عبور یکسانی در تمام حساب های خود استفاده می کنند، این به طور موثر یک دعوت نامه باز برای هکرها است.

ایجاد رمز عبور قوی

در اکثر سایت‌ها (از جمله CRM سیستم‌های واقعا ساده) رمز عبور شما باید حداقل 6 نویسه داشته باشد. برای افزایش قدرت یک رمز عبور، توصیه می کنیم حداقل 10 کاراکتر داشته باشد و شامل حروف بزرگ و کوچک باشد، به عنوان مثال. «H» و «h»، اعداد و نویسه‌های خاص مانند «%»، «$» و «&».

An example of a weak password

برای کمک به ایمن کردن حساب‌ها و داده‌های خود، دستورالعمل‌های اساسی زیر را برای امنیت رمز عبور توصیه می‌کنیم:

گذرواژه خود را خیلی کوتاه نکنید

در تلاش برای ایجاد رمز عبور ایمن، بسیاری از افراد چیزی مانند “yR3*m!” مشکل اینجاست که به خاطر سپردن کاراکترهای تصادفی، با وجود اینکه فقط 6 عدد وجود دارد، دشوار است. در عین حال، به اندازه کافی کوتاه است تا یک برنامه شکستن رمز عبور رمزگشایی کند. رمز عبور شما باید حداقل 10 کاراکتر داشته باشد – هر چه طولانی تر باشد، ایمن تر خواهد بود.

حدس زدن رمز عبور خود را آسان نکنید

همانطور که در بالا ذکر کردم، برخی از رمزهای عبور معمولا استفاده می شوند و بنابراین حدس زدن آنها آسان است. مثال‌های دیگر عبارتند از استفاده از یک ردیف کاراکتر روی صفحه‌کلید مانند “qwerty” یا “asdfgh” یا استفاده از نام یا نام خانوادگی خود. به همین ترتیب، برای مثال، از تغییرات در یک موضوع در حساب‌های مختلف استفاده نکنید. “my_facebook01″، “my_twitter01”.

شاید فکر کنید که یک حساب خیلی مهم نیست و امنیت مشکلی ندارد، اما اگر رمزهای عبور شما مشابه باشد، می‌تواند دسترسی دیگران را فراهم کند.

رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهید

در حالی که هیچ دوره توصیه‌شده‌ای برای تعداد دفعات تغییر گذرواژه‌های خود وجود ندارد، باید هر از چند گاهی آنها را تغییر دهید.

مهمتر از همه، اگر شخص دیگری رمز عبور شما را می داند، باید در اسرع وقت آن را تغییر دهید.

Changing a password for renewed security

گذرواژه های خود را ایمن نگه دارید

خیلی اوقات گذرواژه‌ها یادداشت می‌شوند و در کشوی میز یا در فایلی به نام «گذرواژه‌ها» روی دسک‌تاپ ذخیره می‌شوند. اگر پیدا کردن آنها آسان باشد، دیگران نیز آنها را پیدا خواهند کرد. اگر مشکوک هستید که دیگران به لیست شما دسترسی پیدا کرده اند، رمز عبور خود را فوراً تغییر دهید.

گذرواژه های خود را برای به خاطر سپردن آسان کنید

برای ایمن بودن، لازم نیست رمز عبور شما پر از نویسه های خاص باشد. روندی برای جایگزینی اعداد به جای حروف در کلمات وجود دارد، مانند “8” به جای “S”، “3” برای “E” و “4” برای “A”، اما باز هم یک برنامه کرک برای این کار عاقلانه خواهد بود. در عوض به دنبال ایجاد یک عبارت از کلمات تصادفی باشید، یا آنها را با هم اجرا کنید یا از کاراکترهای ویژه برای جدا کردن استفاده کنید، به عنوان مثال “mou8e*penCil^8Creen&bi8Cuit”. در اینجا من همچنین از قانونی استفاده کرده ام که به موجب آن “8” جایگزین “s” و حرف “c” بزرگ است.

از مدیر رمز عبور استفاده کنید

مدیران رمز عبور سیستم هایی هستند که گذرواژه های شما را ذخیره می کنند بنابراین نیازی به به خاطر سپردن آنها ندارید. البته، شما به یک رمز عبور برای مدیریت رمز عبور نیاز دارید، اما مطمئن شوید که بسیار امن و به یاد ماندنی است!

از رمز عبور یکسان در همه حساب‌های خود استفاده نکنید

پس از ایجاد یک رمز عبور به یاد ماندنی و ایمن، وسوسه استفاده از آن در حساب های متعدد است. اگر از مدیر رمز عبور استفاده می‌کنید، دیگر لازم نیست نگران حفظ کردن هر رمز عبور یا به یاد ماندنی کردن آن‌ها باشید.

از کاستی‌های سؤالات امنیتی آگاه باشید

من را شگفت زده می کند که اغلب، حتی در سایت های بانکی، از شما خواسته می شود که پاسخ ها را برای تنظیم سؤالات امنیتی مانند “رنگ مورد علاقه شما چیست”، “نام دختر مادرتان چیست” یا یک تاریخ به یاد ماندنی را ثبت کنید. من مطمئن هستم که کار کردن هر یک از این موارد توسط یک هکر خیلی طول نمی کشد.

Be aware of password security flaws

اگر می‌توانید سؤالات خود را مطرح کنید، پاسخ‌های خود را بازیگوش کنید – هیچ کس حقیقت را زیر سؤال نخواهد برد – اما مطمئن شوید که آنها به یاد ماندنی هستند.

هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی قوی‌ترین رمز عبور را نتوان شکست داد، اما مطمئناً حساب‌های خود را کمتر هدف قرار خواهید داد.

امنیت رمز عبور با سیستم‌های واقعاً ساده CRM

گذرواژه Really Simple Systems شما باید حداقل 6 کاراکتر داشته باشد، اگرچه توصیه می کنیم برای افزایش امنیت خود قوانین بالا را دنبال کنید. همه گذرواژه‌های کاربران به‌عنوان متن رمزگذاری‌شده در سیستم ذخیره می‌شوند و حتی برای کارکنان فنی ما قابل خواندن نیستند.

هنگامی که کاربر جدیدی اضافه می‌شود، پیوندی برای فعال کردن دسترسی CRM و ایجاد رمز عبور برای او ایمیل می‌شود. مدیر سیستم همچنین می‌تواند با کلیک کردن روی «ارسال پیوند بازنشانی رمز عبور برای این کاربر» پیوندی برای بازنشانی رمز عبور خود از سوابق کاربر برای آنها ارسال کند، یا کاربر می‌تواند آن را از برگه تنظیمات یا از صفحه ورود به سیستم بازنشانی کند.

درباره مدیریت گذرواژه‌ها در مرکز پشتیبانی مشتری ما بیشتر بخوانید.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1