شماره تماس : 02128426511

فعال سازی فروش به فرآیند ارائه ابزارها و اطلاعاتی که برای فروش موفق محصول شما به تیم فروش نیاز دارند، اشاره دارد. با استفاده از نرم افزار فعال کننده فروش، می توانید مزایای قابل توجهی را که باعث افزایش فروش و افزایش درآمد می شود، باز کنید.

نمونه‌ای از فعال‌سازی فروش، ارائه فناوری و محتوای مناسب به نمایندگان برای درگیر کردن بهتر مشتریان بالقوه در چرخه خرید است. با پیروی از بهترین شیوه های فعال سازی فروش، تعاملات بیشتر را سریعتر می بندید و خط لوله فروش خود را سالم نگه می دارید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اغلب ابزارهای فروش را فراهم می کند که به شما قدرت می بخشد. تیمی برای تبدیل مشتریان بالقوه بیشتر در زمان کمتر. با وجود CRM فعال فروش مناسب، کسب و کار شما این پتانسیل را دارد که با سرعت بیشتری رشد کند.

اما مزایا چیست و چگونه می توان آنها را با CRM باز کرد؟ بیایید شیرجه بزنیم و ببینیم.

کارهای دستی خودکار

Automating manual tasks

CRM فعال‌سازی فروش، کارایی تیم فروش شما را با خودکار کردن کارهای دستی به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد. و هنگامی که از CRM همه کاره استفاده می کنید که شامل فروش، بازاریابی و اتوماسیون پشتیبانی مشتری می شود، راندمان حتی بیشتر می شود. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

ورود داده

وقتی از فرم‌های سرنخ استفاده می‌کنید، داده‌های سرنخ به‌طور خودکار جمع‌آوری می‌شوند. این بدان معناست که تیم فروش شما دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات به صورت دستی ندارد. در عوض، آنها می توانند از این زمان برای تمرکز روی کارهای مهمتر استفاده کنند.

زمان‌بندی قرار

نمایندگان می‌توانند از قابلیت‌های برنامه‌ریزی آنلاین برای خودکار کردن قرار استفاده کنند. فرآیند برنامه ریزی این به مشتریان و مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا جلساتی را با نمایندگان در زمان مناسب خود برنامه ریزی کنند. پس از برنامه ریزی، جلسه در تقویم نماینده نشان داده می شود و آنها را از انجام فرآیند به صورت دستی آزاد می کند.

امتیاز برتری

وقتی اقداماتی انجام می‌دهند که نشان دهنده تمایل به خرید باشد، کسب امتیاز مهم است. امتیاز سرنخ کیفیت سرنخ را بهبود می بخشد. نرم‌افزار فعال‌سازی فروش که شامل قابلیت‌های امتیازدهی سرنخ است، تمام کارها را انجام می‌دهد در حالی که تکرارها روی چیزهای دیگر تمرکز می‌کنند. بدون امتیازدهی سرنخ، نمایندگان بینشی در مورد اینکه کدام سرنخ‌ها آماده فروش هستند و کدام‌ها هنوز نیاز به پرورش بیشتری دارند، ندارند.

تلفن

اگر CRM شما تلفن را ادغام می کند، نمایندگان شما می توانند تماس های بیشتری برقرار کنند. در زمان کمتر آنها می‌توانند گروهی از سرنخ‌ها را برای تماس انتخاب کنند، و سیستم آنها را به ترتیب بدون نیاز به شماره‌گیری دستی هر شماره، صدا می‌کند. بررسی کنید که چگونه تلفن بهره وری را افزایش می دهد.

پست صوتی کاهش می یابد

یکی دیگر از مزایای بزرگ استفاده از تلفن، امکان ترک قطعات پست صوتی از پیش ضبط شده است. . نمایندگان برای موقعیت های مختلف پیام های صوتی مختلفی را ضبط می کنند. آن‌ها می‌توانند یکی داشته باشند تا به مشتریان اطلاع دهند که برای اعلام حضور تماس گرفته‌اند، دیگری برای درخواست از سرنخ‌ها برای جلسه‌ای برای بحث درباره محصول شما، و غیره. وقتی با شخصی تماس می‌گیرند و به پست صوتی ارسال می‌شوند، کلیک می‌کنند. پست صوتی را که می خواهند ترک کنند، ارسال می شود و به طور خودکار تحویل داده می شود.

بینش بیشتر در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه

More insight into customers and prospects

قابلیت فروش CRM داده های گسترده ای را در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه ذخیره می کند. این شامل داده های جمعیت شناختی مانند موقعیت جغرافیایی، عنوان شغلی، صنعت و غیره است. یک CRM همچنین رفتارهایی مانند کلیک کردن بر روی ایمیل، مشاهده محتوا، شرکت در یک وبینار و غیره را ردیابی می‌کند. در اینجا چند راه وجود دارد که نمایندگان فروش می‌توانند از نرم‌افزار فعال‌کننده فروش برای حفظ بینش بیشتر در مورد مشتریان و آنچه می‌خواهند استفاده کنند.

درک رفتار خرید گذشته

سیستم فعال‌سازی فروش شما همه معاملاتی را که توسط نمایندگان شما ایجاد شده‌اند ردیابی می‌کند. نمایندگان می توانند سابقه تماس را باز کنند و ببینند مشتری در گذشته کدام محصولات را خریداری کرده است. آنها همچنین می توانند ببینند که مشتری به کدام محصولات علاقه مند بوده اما در نهایت خریداری نکرده است. این به نمایندگان اجازه می‌دهد تا بدانند مشتریان به کدام نوع محصولات علاقه‌مند هستند، بنابراین می‌توانند محصولات مناسب را در فرصت‌های فروش بالا عرضه کنند.

شخصی‌سازی تعاملات

نمایندگان می‌توانند از داده‌ها در یک CRM فعال‌کننده فروش استفاده کنند تا تعاملات خود را با سرنخ‌ها شخصی‌تر کنند. آنها می توانند با دانستن اینکه رهبر به چه چیزی علاقه دارد وارد هر مکالمه شوند و گفتگو را به سمت آن موضوعات هدایت کنند. به این ترتیب، نمایندگان می‌توانند به گونه‌ای با سرنخ‌ها صحبت کنند که بسیار بیشتر از زمانی که از یک اسکریپت تماس عمومی استفاده می‌کردند، با نیازهای سرنخ مرتبط باشد.

شناخت نقاط درد مشتریان

همه بلیت‌های پشتیبانی یک مشتری با استفاده از همه ردیابی می‌شوند CRM در یک نماینده به راحتی می تواند با بررسی تاریخچه بلیط مشتری، متوجه شود که چه مشکلاتی در گذشته داشته است. سپس می توانند از این برای هدایت مکالمات خود با مشتریان استفاده کنند.

به عنوان مثال، اگر مشتری در استفاده از یکی از محصولات شما مشکل دارد و تیکت‌های پشتیبانی مختلفی را ارائه کرده است، نماینده می‌تواند فرض کند که در معرض خطر ترک است. قبل از اینکه نماینده با آن مشتری تماس بگیرد تا آنها را افزایش دهد، آنها می توانند آن سابقه را بررسی کنند. اگر ببینند مشتری با مشکل مواجه است، می‌توانند تا زمانی که مشتری دوباره راضی نشود، از افزایش فروش خودداری کنند.

تشکیل تکرارها با منابع مناسب

Arming reps with the right resources

فعال سازی فروش شامل ارائه سرنخ ها با محتوا و منابع مناسب در زمان مناسب است. به عنوان مثال، یک سرنخ جدید باید محتوای رهبری فکری را ببیند تا اعتماد در کسب و کار شما ایجاد شود و شما را به عنوان یک مرجع در فضای خود ببیند.

CRM فعال‌سازی فروش شما می‌تواند مکان هر سرنخ را در قیف فروش ردیابی کند. نمایندگان شما می توانند آن را بررسی کنند و محتوایی را به آنها ارائه دهند که با جایی که هستند مطابقت داشته باشد. وقتی از یک CRM همه کاره استفاده می کنید، نمایندگان می توانند از اتوماسیون بازاریابی برای این کار استفاده کنند.

در زیر چند روش وجود دارد که یک CRM فعال کننده فروش می تواند نمایندگان را با منابع مناسب برای بستن معامله مسلح کند.

کارها و هشدارهای خودکار

می‌توانید از CRM فعال‌کننده فروش استفاده کنید تا زمانی که یکی از سرنخ‌ها واجد شرایط بازاریابی شد، به نمایندگان هشدار ارسال کنید. هشدارها و وظایف خودکار به نماینده یادآوری می‌کند که باید فوراً تماس گرفته و گفتگو را شروع کند. هرچه بیشتر منتظر بمانند تا به آنها دسترسی پیدا کنند، کمتر احتمال دارد که سرنخ را به مشتری تبدیل کنند. هشدارهای خودکار به آن‌ها اجازه می‌دهد وقتی اتو داغ است دست دراز کنند و ضربه بزنند.

توزیع محتوا

شما احتمالاً وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و/یا منابع دیگری دارید که به خریداران بالقوه آموزش می‌دهد و آنها را به تبدیل نزدیک‌تر می‌کند. بازاریابان می‌توانند صفحات فرود ایجاد کنند که حاوی قطعات محتوا و سایر منابع مانند ضبط‌های وبینار است.

نمایندگان می‌توانند ایمیل‌هایی را که پیوندهایی به آن منابع ارائه می‌دهند، پیش‌نویس و ذخیره کنند. هنگامی که آنها با یک سرنخ صحبت می کنند که از منبع خاصی سود می برد، به سادگی می توانند ایمیل ذخیره شده را باز کرده و ارسال را فشار دهند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد منابع و محتوای مورد نیاز سرنخ‌ها را در هر مرحله از قیف فروش به‌سرعت فراهم کنند.

درک نتایج شما

نمایندگان برای بهبود مستمر نتایج خود نیاز به بینش دائمی در مورد کیفیت تلاش‌های خود دارند. با گزارش‌دهی CRM قدرتمند، نمایندگان می‌توانند به سرعت عملکرد خود را در برابر اهداف خود ببینند. آن‌ها می‌توانند سلامت قیف فروش را بررسی کنند، گزارش‌های رشد را مشاهده کنند، نرخ تماس‌های خود را بررسی کنند، و موارد دیگر.

با داشتن این اطلاعات، نمایندگان و مدیران فروش می توانند مناطقی را که نیاز به بهبود دارند شناسایی کرده و فرآیندهای شکسته را اصلاح کنند. حفظ بینش ثابت در مورد نتایج به مدیران کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر داده را بگیرند. همچنین به نمایندگان کمک می کند تا بدانند برای بستن معاملات بیشتر کجا باید بهبود پیدا کنند.

نتیجه گیری

برنده شدن در فروش این روزها مستلزم استفاده از ابزارهای فعال سازی فروش است. اکثر کسب و کارها از نرم افزار فعال کننده فروش برای افزایش رشد استفاده می کنند. کسب و کارها به طور فزاینده ای به دنبال یک CRM یکپارچه برای فعال سازی فروش هستند. با ابزارهای بسیار زیادی در یک سیستم، نمایندگان می‌توانند هوشمندتر، سریع‌تر کار کنند و در مدت زمان کمتری سرنخ‌های بیشتری را به مشتریان تبدیل کنند.

اگر از نرم‌افزار فعال‌سازی فروش استفاده نمی‌کنید، امروز روز شروع جستجو است. گزینه های رایگان وجود دارد که در صورت محدود بودن منابع می توانید از آنها استفاده کنید. کلید این است که فرآیندها را خودکار کنید. حداکثر بینش را نسبت به مشتریان بالقوه، مشتریان و نتایج خود حفظ کنید. و منابع مناسب را برای بستن معامله در اختیار نمایندگان قرار دهید.

نرم‌افزار فعال‌کننده فروش مناسب، قابلیت‌هایی را برای بازگشایی مزایای شرح داده شده در بالا فراهم می‌کند. به نمایندگان آموزش دهید که چگونه از هر ویژگی سیستم به درستی استفاده کنند و در مسیر افزایش درآمد خود خواهید بود.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1