شماره تماس : 02128426511

چگونه همه افراد در شرکت شما باید از سیستم CRM شما استفاده کنند

توسط سوجان پاتل

شرکت ها در رنج هستند. نه از سهمیه‌های فروش سخت‌گیرانه، صف‌های پشتیبانی مشتری مملو از بار، یا بازارهای سخت، بلکه ناشی از اضافه بار داده‌ها. ردیابی هر سرنخ، مشتری فعلی و مشتری قبلی خسته کننده و تقریباً غیرممکن است، بدون اینکه یک سیستم مناسب در آن وجود داشته باشد. راه حل؟ شروع به استفاده از سیستم CRM خود کنید.

تحقیقات گارتنر نشان می‌دهد که درآمد نرم‌افزار CRM در سرتاسر جهان به رقم خیره‌کننده 39.5 میلیارد دلار در سال 2017 رسیده است که از نرم‌افزار مدیریت پایگاه‌داده به عنوان سریع‌ترین بازار نرم‌افزار در حال رشد پیشی گرفته است. این صنعت رشد انفجاری را تجربه می کند زیرا مصرف کنندگان برای افزایش سود خود به سمت آن هجوم آورده اند. طبق  Nucleus Research، هر 1 دلاری که برای نرم‌افزار CRM خرج می‌شود، 8.71 دلار برمی‌گرداند.

Leveraging a CRM system

با چنین بازدهی، تعجب آور است که شرکت های بیشتری از CRM خود به طور کامل استفاده نمی کنند. حتی با وجود یک سیستم CRM، آنها از آنچه که ارائه می دهد استفاده کامل نمی کنند. اگر به نظر شما می رسد، اکنون زمان آن است که از راه حل CRM خود نهایت استفاده را ببرید. در اینجا آمده است که چگونه شرکت و کارمندان شما باید از CRM شما استفاده کنند.

مدیریت کار بدون زحمت و مدیریت حساب

تعداد بسیار زیاد 40٪ از نمایندگان فروش هنوز استفاده می‌کنند ابزارهایی مانند Outlook و Excel برای ذخیره اطلاعات سرنخ و مشتری، به این معنی که کنترل نسخه و شفافیت هنوز در محل کار مسائل بسیار واقعی هستند.

اما آنها مجبور نیستند با یک CRM قوی در جای خود باشند. با مدیریت متمرکز کار، سیستم نه تنها وظایف را در لحظات مهم به شما یادآوری می کند، بلکه به شما اجازه می دهد شما می توانید فعالیت های گذشته و کارهای تکمیل شده را مشاهده کنید تا بتوانید در حساب مشتری جاری بمانید. این بررسی وضعیت حساب، اطلاعات بسیار مفیدی را برای ایجاد یک فروش، ارائه پشتیبانی درجه یک مشتری، جلوگیری از ریزش و upselling.

فروشندگان و بازاریابان از این مزیت اضافی برخوردارند که تمام فعالیت‌های سرنخ را مشاهده می‌کنند تا به بهترین نحو تعیین کنند که سرنخ در کجای قیف قرار می‌گیرد و چگونه می‌توان آنها را پرورش داد و آنها را به فروش نزدیک‌تر کرد. فرصت های از دست رفته حوزه دیگری است که برای اتوماسیون CRM آماده است. می‌توانید وظایف یادآوری را برای پیگیری در فواصل زمانی خاص در طول دوره تنظیم کنید. سال برای دیدن اینکه آیا هر تغییری در شرایط آنها را برای پیشبرد فروش آماده کرده است یا خیر.

مدیریت ارتباط با مشتری

راز ایجاد یک تجربه مشتری یکپارچه در اختیار داشتن سوابق دقیق از هر تراکنش و مکالمه به طور همزمان برای کل تیم است. وقتی مشتریان احتمالی روی خط نقطه چین امضا می‌کنند، onboarding و تیم‌های پشتیبانی شما شفافیت کامل در مورد آنچه در فروش مورد بحث قرار گرفته است، بنابراین لازم نیست چرخ را با پرسیدن سؤالات مشابه یا یادگیری روش های دشوار بهترین برخورد با هر یک از مشتریان را دوباره اختراع کنید

با حداکثر استفاده از نرم افزار CRM، تیم شما دسترسی کامل به ترجیحات مشتری، گزارش های دقیق از مکالمات گذشته، و نکات بالقوه ایجاد رابطه برای ایجاد ارتباط بیشتر با مشتری. با این اطلاعات دقیق، کارکنان شما می توانند توجه شخصی را به مشتریان نشان دهند که در هیچ جای دیگری نمی توانند پیدا کنند.

Customer Relationship Management

بعضی از شرکت‌ها حتی شروع به نگهداری سوابق دقیقی از چرا یک مشتری محصول خود را خریداری کرده‌اند تا تیم‌های پشتیبانی و پشتیبانی مشتری بتوانند در هر تعامل راه‌هایی برای افزایش آن نقطه ارزش بیابند. این نوع شخصی‌سازی و جهت‌گیری دست‌یابی به هدف، زمینه را برای رضایت بیشتر، مروج‌های بیشتر و ارزش مادام‌العمر برای مشتری فراهم می‌کند.

مدیریت اسناد بدون درز و ایمن

ارسال اسناد و صفحات گسترده به صورت ایمیلی و برگشتی باعث اتلاف وقت می شود و جای زیادی برای خطاها و مسائل امنیتی باقی می گذارد. با یک سیستم CRM، همه به به‌روزترین نسخه‌های همه اسناد مربوطه در بستری امن، ایمن و کاملاً سیار دسترسی دارند. نه تنها می‌توانید اسناد را آپلود کنید، بلکه می‌توانید پیوندهای کلیدی به صفحات وب، اسناد آنلاین و حتی تاریخچه ایمیل سراسری شرکت را ردیابی کنید. با بسیاری از CRMها، می‌توانید یک آدرس ایمیل خاص را برای گرفتن تاریخچه ایمیل در خود CRM، بنابراین همه اعضای تیم دید کاملی از تمام مکالمات گذشته دارند.

مسلماً مهم‌ترین ویژگی یک CRM امکان دسترسی به داده‌ها از هر مکان و در هر زمان است. در واقع، بر اساس Nucleus تحقیقات، بهره وری فروشندگان با دسترسی به CRM تلفن همراه 14.6 درصد افزایش می یابد. این تحرک اضافه به این معنی است که آنها می توانند از دفتر به میدان بروند و همچنان به یادداشت ها، اطلاعات تماس مشتری، گزارش های ارتباطی، و سایر اسناد مربوطه دسترسی خواهند داشت.

Using a mobile CRM

داشتن این نوع داده‌ها و شفافیت در همه دستگاه‌ها به فروشندگان کمک می‌کند معاملات بیشتری ببندند و مدیران حساب‌ها روابط تجاری قوی‌تری ایجاد کنند.

گزارش‌دهی شفاف

تجمیع همه داده‌های شما در یک مرکز مرکزی مزیت بزرگ دیگری دارد — گزارش. داشتن توانایی دریافت یک تصویر فوری واضح از کسب و کار در هر لحظه برای شرکت هایی که به دنبال بهبود روز به روز هستند بسیار بزرگ است. با استفاده از این ابزارهای CRM، مدیران فروش می‌توانند عملکرد نمایندگان فروش خود را ردیابی کنند، بازاریابان می‌توانند از کجا ارجاع‌ها و اثربخشی کمپین‌های خود را دنبال کنند، و پشتیبانی مشتری می‌تواند استفاده، شاخص‌های کاهش و سایر معیارهای حفظ کلیدی را نظارت کند. این بینش‌های اساسی به کارکنان اجازه می‌دهد همیشه تصویر واضحی از عملکرد خود ببینند و به مدیران اجازه می‌دهد مشکلات را تشخیص داده و سریع‌تر راه‌حل‌ها را بیابند.

راه حل های یکپارچه

سیستم‌های CRM مستقل کاملاً قوی هستند، اما توانایی ادغام با ابزارهای دیگر، سودمندی آنها را افزایش می‌دهد. امکان همگام سازی راه حل های فروش با حسابداری، پشتیبانی مشتری، تقویم و سایر نرم افزارهای مفید می توانند کسب و کار شما را با کاهش یا حذف کامل ورود دوگانه متحول کنند. این به معنای کار غیر ضروری کمتر، منابع بیشتر، بهره وری بیشتر و سود بیشتر است.

محبوبیت روزافزون نرم‌افزار CRM به صنعت رقابت شدیدی دامن زده است که در نهایت به راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر، قابل سفارشی‌سازی و فراگیرتر برای ایجاد و پرورش روابط تجاری منجر شده است. در حالی که راه‌های زیادی برای استفاده کامل از CRM شرکت شما وجود دارد، راه شماره یک این است که ذهنی باز داشته باشید. آموزش مداوم را در سیستم اجرا کنید تا به طور مداوم راه‌های جدیدی برای سخت‌تر کردن آن برای شما پیدا کنید و در مورد نسخه‌های جدید ویژگی‌ها و ادغام‌ها به‌روز باشید. این کار را انجام دهید و هرگز پشت منحنی نخواهید بود.

سوجان پاتل یکی از بنیانگذاران Web Profits است، یک آژانس بازاریابی رشد که به کمک شرکت ها از جدیدترین و بهترین استراتژی بازاریابی برای تقویت کسب و کار خود استفاده می کنند.

تعداد بازید : 23

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1