شماره تماس : 02128426511

هیچ چیز بهتر از لمس انسان نیست. با وجود همه راحتی ایمیل و هیاهوی رسانه های اجتماعی، قدرت فروش بسیار بیشتری در دو نفر که واقعاً با هم صحبت می کنند وجود دارد.

تماس فروش را وارد کنید، یک جزء بسیار نادیده گرفته شده اما اساسی برای تقریباً هر کسب و کاری. بعد از صحبت حضوری با مشتری، تماس فروش ابزاری ضروری برای بستن فروش است. این نه‌تنها حس انسان را به ارمغان می‌آورد، بلکه فرصتی را برای سفارشی‌سازی زمین حول نیازهای خاص مشتری، پاسخ به سؤالات خاصی که مانع فروش می‌شوند، و کشف آنچه که مشتری واقعاً می‌خواهد ایجاد می‌کند.

تماس‌های فروش مهم هستند، و فراتر رفتن از استفاده تصادفی از این عملکرد اساسی تجاری، مستلزم تسلط بر هنر کمپین تماس. کمپین ها فقط برای مشاغل بزرگ با مراکز تماس اختصاصی نیستند، بلکه برای هر کسب و کاری که در مورد پرورش چشم انداز و حفظ روابط موجود جدی است، هستند. بدون کمپین‌های فراخوان، کسب‌وکارها به راحتی روی ایمیل و روش‌های دیگری تمرکز می‌کنند که نقش خود را دارند اما جایگزین تماس فروش نمی‌شوند.

توسعه یک کمپین تماس موثر کمی فکر و تلاش می‌طلبد، اما نیازی به سختی نیست. در اینجا پنج مورد ضروری برای ایجاد یک کمپین تماس خوب وجود دارد. هر SMB می تواند از این تکنیک ها استفاده کند، حتی شرکت های کوچک بدون کارمند.

کلید شماره 1: مخاطب خود را تقسیم بندی کنید

اولین گام در ایجاد یک کمپین تماس موثر، تعریف و تقسیم بندی مخاطبان است. اگر ندانید با چه کسی صحبت می‌کنید، نمی‌توانید پیام مناسبی ایجاد کنید.

یک کمپین تماس خوب، مخاطبان خود را بر اساس ویژگی هایی مانند جغرافیا، صنعت، اندازه، عنوان، بخش، فروش قبلی و تعامل شرکت تقسیم بندی می کند. سپس کمپین خود را حول مخاطبینی ایجاد می کند که با مجموعه خاصی از این ویژگی ها مطابقت دارند و شاید چندین کمپین بر اساس بخش های مختلف تعریف شده داشته باشد.

ساخت این بخش‌ها را می‌توان در CRM با استفاده از عبارت‌های جستجو ترکیب شده با برچسب‌ها انجام داد. مخاطبینی که با ویژگی های کمپین شما مطابقت دارند می توانند به صورت جمعی برچسب گذاری شوند یا بیشتر به چند گروه تقسیم شوند. این تگ‌ها می‌توانند مداوم یا خاص برای یک کمپین فراخوانی خاص باشند. آنها را می توان به صورت دستی در طول کسب و کار معمولی برای مخاطبین اعمال کرد یا به طور خودکار براساس رفتار تماس یا مکان مخاطب در چرخه فروش اعمال شد.

کلید شماره 2: پیام خود را اسکریپت کنید

دومین کار مهم بعد از تعریف مخاطب برای کمپین فراخوان، ساختن یک پیام مناسب برای این مخاطب و نوشتن آن است.

بیایید واضح بگوییم: در طول تماس فروش، یک اسکریپت را کلمه به کلمه نخوانید. هیچ کس دوست ندارد تماس های فروش اسکریپت را دریافت کند. وقتی تماس می‌گیرید، حتی در طول یک کمپین تماس، از روی اسکریپت نخوانید.

اما کاری که باید انجام دهید این است که یک اسکریپت داشته باشید که شما یا کارمندان فروش شما کار می کنند. از در طول تماس. مانند یک سخنرانی TED، باید در هر تماسی وارد شوید و بدانید دقیقاً چه می‌خواهید بگویید و چگونه آن را بگویید. شما نمی توانید به نظر برسید که از روی یک اسکریپت کار می کنید.

بنابراین یک اسکریپت بسازید و آن را در مقابل خود داشته باشید، اما کلمه به کلمه از آن اسکریپت نخوانید. درعوض، آن را به خاطر بسپارید یا از اسکریپت به عنوان یادآوری نکات کلیدی که می‌خواهید در طول تماس با آنها ارتباط برقرار شود، استفاده کنید.

درست مانند پست های صوتی فروش خوب، شامل زمینه، نشان دادن ارزش و بیان هدف خود در طول تماس.

کلید شماره 3: همه چیز را خودکار کنید

در حالی که تعامل واقعی با مشتری پویا و منحصر به فرد است، اکثر عناصر دیگر یک کمپین تماس ساده و یکنواخت هستند. این منطقه اصلی برای اتوماسیون است و کمپین‌های تماس مؤثر تا حد امکان خودکار می‌شوند.

مناطق زیادی در کمپین تماس وجود دارد که می‌توانید از آنها از اتوماسیون استفاده کنید، حتی اگر کسب‌وکار شما منابع محدودی داشته باشد. این موارد شامل استفاده از شماره‌گیر خودکار برای سرعت‌دهی مناسب تماس، برچسب‌گذاری خودکار مخاطبین، یادداشت‌های خودکار، جریان‌های کاری که پیشروی می‌شوند یا پس از تماس آغاز می‌شوند، و ایمیل‌ها یا کمپین‌های پیگیری می‌شوند.

راه حل های خوب مدیریت تماس مانند Agile CRM بسیاری از این اتوماسیون ها را مستقیماً یا از طریق یک افزونه ارائه می دهد. همچنین شماره‌گیرهای خودکار شخص ثالث و راه‌حل‌های کمپین تماس دیگری در فضای ابری وجود دارد که SMB‌ها می‌توانند به صورت ماهانه یا بر اساس نیاز خرید کنند. در مورد اتوماسیون هوشمند باشید.

کلید شماره 4: رویکرد چند لمسی داشته باشید

تماس فروش مهم است، اما نباید به تنهایی عمل کند. یک کمپین تماس خوب بخشی از یک برنامه فروش بزرگتر است که اغلب شامل تماس‌های بعدی، پست‌های صوتی فروش، ارسال ایمیل‌های خودکار و شخصی، و یک یا چند جلسه حضوری است.

هنگام ایجاد یک کمپین تماس موثر، مهم است که کمپین خود را در این زمینه فروش بزرگتر قرار دهید. هنگام ایجاد یک کمپین تماس موثر، مهم است که کمپین خود را در این زمینه فروش بزرگتر قرار دهید. برای توییت کلیک کنید

به طور خاص، باید بر اساس نتایج بالقوه مختلف، نقاط لمسی قبل از تماس و آنچه بعد از تماس اتفاق می‌افتد را ترسیم کنید. این ممکن است شامل یک ایمیل پیگیری و یک برچسب جدید اضافه شده به مخاطب، یادآوری برای تماس مجدد در دو هفته، یا یک پرچم برای بررسی مخاطب و ایجاد یک پیشنهاد فروش باشد.

مرحله بعدی هرچه که باشد، کسب‌وکارها باید کمپین تماس خود را به عنوان بخشی از یک تلاش فروش بزرگتر که شامل چندین نقطه تماس است، ایجاد کنند. کمپین های فراخوانی نیز باید در ارتباط با این نقاط تماس دیگر کار کنند و آنها را در هنگام ایجاد پیام در نظر بگیرند.

کلید شماره 5: زمان کمپین خود را برنامه ریزی کنید

در نهایت، چند توصیه خاص برای SMB ها: یک برنامه زمانبندی برای کمپین تماس خود بسازید. کارکنان فروش خوب می دانند که باید یک روال تماس داشته باشند، چیزی مانند تماس از ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر هر سه شنبه، پنجشنبه و جمعه. در غیر این صورت تماس ها برقرار نمی شود. همین امر در مورد کمپین های تماس SMB نیز صدق می کند.

اگر ساعات و روزهای خاصی برای کمپین تماس شما برنامه ریزی نشده باشد، به احتمال زیاد کمپین با فرارسیدن سایر موارد تحویلی کشیده می شود یا متوقف می شود و روز کاری ذهن خود را به خود می گیرد. بنابراین ساعات مشخصی را برای کمپین در نظر بگیرید و از یادآورهای خودکار استفاده کنید تا کمپین از مسیر خارج نشود.

اینها پنج مورد ضروری برای ایجاد کمپین های تماس موثر هستند. اما اینها تنها کلیدها نیستند. نکات و ترفندهای کمپین فراخوانی شما چیست؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

تعداد بازید : 27

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1