شماره تماس : 02128426511

7 روش موثر برای ایجاد استراتژی محتوا برای کسب و کار کوچک شما

اغلب، کسب و کارهای کوچک بازاریابی را اولویت اصلی خود نمی دانند. به خصوص اگر مستلزم سرمایه گذاری باشد که احتمالاً هیچ نتیجه کوتاه مدتی به همراه نخواهد داشت. تصمیم گیرندگان به طور قابل درک می ترسند که بودجه محدود خود را افزایش دهند و برای هر چیزی که واقعاً ضروری به نظر نمی رسد، پول خرج کنند.

با این حال، اگر می‌خواهید برندی محکم و قابل اعتماد بسازید، سرمایه‌گذاری بلندمدت بازاریابی ضروری است. تبلیغ محصولات و خدمات شما از طریق محتوای باکیفیت می تواند بسیار کارآمد باشد اگر فقط کمی وقت بگذارید. عادات مصرف کنندگان مدرن تغییر کرده است و اکنون تقریباً نیمی از آنها معمولاً 3 تا 5 قطعه محتوا را قبل از درگیر شدن با یک نماینده فروش در نتیجه، شرکت‌هایی که وبلاگ دارند را دریافت می‌کنند. 67٪ سرنخ بیشتر نسبت به شرکت‌هایی که فاقد آن هستند.

این آماری نیست که بتوان نادیده گرفت. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید تولید محتوا را برای وب‌سایت یا رسانه‌های اجتماعی خود شروع کنید، به یک رویکرد جدی و روشمند برای استفاده حداکثری از آن نیاز دارید.

در اینجا نگاهی گذرا به نحوه ایجاد یک استراتژی محتوا برای کسب و کار کوچک خود که بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت، آورده شده است.

1. مخاطب هدف خود را پیدا کنید

اول از همه، باید جمعیت دقیقی را که می‌خواهید به آن برسید مشخص کنید. شما باید محتوای خود را از نظر واژگان، لحن و موضوعاتی که انتخاب می‌کنید با گروه(های) جمعیتی که تمایل(های) علاقه مند به محصول یا برند شما دارند، تطبیق دهید.

راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و شما بسته به اهداف تجاری، هوش بازار و تلاش‌های بازاریابی قبلی خود، یک یا چند مورد از آنها را انتخاب خواهید کرد. می توانید تحلیل رقیب را امتحان کنید، از آن استفاده کنید وب سایت و تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی خود، از ابزارهای شنیداری اجتماعی استفاده کنید، یا حتی از تجربه کسب و کار شخصی خود برای تعیین مخاطبان بالقوه خود که می خواهید در دراز مدت به مشتریان خود تبدیل کنید، استفاده کنید.

خوشبختانه، ما در عصری زندگی می کنیم که در آن به دست آوردن این نوع داده ها بسیار آسان و مقرون به صرفه است. ابزارهای رایگان یا ارزان زیادی وجود دارد که حتی برای مشاغل کوچک نیز مقرون به صرفه هستند. و در درازمدت، داشتن داده‌های مناسب در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه‌تان می‌تواند باعث صرفه‌جویی زیادی در پول شما شود و به طور قابل‌توجهی تلاش‌های تجاری و بازاریابی شما را افزایش دهد.

استراتژی محتوا

2. موضوعات خود را با دقت انتخاب کنید

هنگامی که مخاطب هدف خود را مشخص کردید، انتخاب موضوعات مناسب برای نوشتن آسان تر است. انتخاب موضوعات شما به شاخه شما نیز بستگی دارد، زیرا باید کاربرانی را جذب کنید که به صنعت شما علاقه مند هستند و بنابراین ممکن است به آنچه می فروشید علاقه مند باشند.

اکنون، مردم واقعاً محتوایی در مورد عالی بودن محصول یا شرکت شما نمی خوانند. با محصول خود نشان ندهید، با دانش خود نشان دهید. شما باید پست های مفید و مرتبطی را ارائه دهید که به سوالات مشتریان و مشتریان احتمالی شما پاسخ دهد و مشکلات آنها را حل کند.

بیشتر محتوای شما باید آموزشی و آموزنده باشد. به این ترتیب با نشان دادن تخصص خود اعتماد ایجاد خواهید کرد، که راهی عالی برای متمایز شدن یک تجارت کوچک از رقبا است. همچنین، این فرصتی است برای نشان دادن اینکه به مخاطبان و مشتریان خود اهمیت می دهید.

بدیهی است که به قطعات تبلیغاتی نیز نیاز خواهید داشت، اما آنها را خیلی پرفروش و تهاجمی نکنید. سعی کنید محصول خود را به عنوان یک راه حل واقعی برای مشکلات خوانندگان ارائه دهید. در اینجا بسیار مهم است که خود را تعیین کنید. پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) و توضیح دهید که چرا با رقبای خود متفاوت هستید. نقاط قوت و ضعف محصولات رقبای خود را به دقت تجزیه و تحلیل کنید، دریابید که دقیقا چه چیزی محصول شما را بهتر می کند و روی این عناصر در قسمت های تبلیغاتی پست های خود تمرکز کنید.

3. یک تقویم بسازید اما دیوانه آن نباشید

برای اینکه بیشترین بهره را از تلاش‌های بازاریابی محتوا ببرید، باید از یک رویکرد استراتژیک برای زمان‌بندی مقالات خود استفاده کنید. این به یک تقویم تحریریه نیاز دارد. . شما باید برنامه ریزی کرده باشید که هر قطعه از محتوا به ترتیب چه زمانی باید نوشته، ویرایش و منتشر شود.

این بی‌تردید گام بسیار مهمی است، اما به نظر می‌رسد بازاریابان کمی نسبت به آن وسواس دارند و تمایل دارند نیاز به کمی خودانگیختگی و انعطاف‌پذیری را دست کم بگیرند. تقویم شما باید ستون فقرات استراتژی محتوای شما باشد، اما باید فضایی را برای ایده‌هایی که در این مدت به سادگی برای تیم شما پیش می‌آیند و می‌تواند برای مخاطبان شما جذاب باشد، در نظر بگیرید.

این به ویژه در مورد موضوعات رایج رایج صدق می کند. و مخصوصاً برای مشاغل کوچک مناسب است. معمولاً، شرکت‌های بزرگ موقعیت شروع راحت دارند و می‌توانند ایمن بازی کنند و در عین حال رشد آهسته و ثابتی را که از آن راضی هستند حفظ کنند. اما شرکت‌های کوچکتر باید خارج از چارچوب فکر کنند و راه‌هایی برای متمایز شدن بیابند تا بتوانند فقط کمی توجه مردم را به خود جلب کنند.

با این حال، بسیار مهم است که صرفاً به خاطر آن نوشتن در مورد موضوعات محبوب را مجبور نکنید. فقط در مورد هر موضوعی که به نظر می رسد در یک زمان خاص مورد توجه است، ننویسید. مواردی را انتخاب کنید که می توانند به طور منطقی با صنعت یا محصول شما مرتبط باشند و زاویه جدیدی از مشکل را به خوانندگان خود ارائه دهید. یک مقاله درجه یک که به یک موضوع پرطرفدار اشاره می کند می تواند وبلاگ شما را به طور قابل توجهی تقویت کند و در مدت زمان نسبتاً کوتاهی دید آن را بهبود بخشد.

4. دکمه های CTA را وارد کنید

کارآمدی محتوای شما فقط به کیفیت آن بستگی ندارد. همچنین جزئیات فنی وجود دارد که باید برای به حداکثر رساندن عملکرد محتوا وجود داشته باشد.

اگرچه به نظر نمی‌رسد که مقاله‌های شما هدف اصلی آنها راندن مردم به سمت پایین قیف فروش باشد، اما واقعیت این است که همینطور است. بنابراین شما به دکمه های CTA و پیوندهایی که به وضوح نشان می دهد چه چیزی را می فروشید و مردم چگونه می توانند آن را بخرند. سعی کنید آنها را به بخشی جدایی ناپذیر از محتوای خود تبدیل کنید که کاربران را آزار نمی دهد، اما کسانی را جذب می کند که ممکن است محصول شما واقعا مفید باشد.

به عنوان مثال:

استراتژی محتوا

5. برای سئو تلاش کنید

بخش بزرگ دیگری از بهینه سازی محتوا، قابل مشاهده کردن آن برای موتورهای جستجو است. مهم نیست که قطعه شما چقدر خوب است، تا زمانی که به راحتی قابل جستجو نباشد، از پتانسیل کامل خود استفاده نمی کند. انجام سئو برای وبلاگ شما اساسا یک فرآیند بی پایان است، اما کاملا ضروری است.

صدها پارامتر گوگل برای تشخیص محتوای با کیفیت و قرار دادن آن در بالای صفحه نتایج موتور جستجو استفاده می‌کند. نوشتن قطعات خوب واقعی شروع خوبی است، اما برخی از این پارامترها را می توان علاوه بر تقویت کرد. به همین دلیل است که باید برای بررسی کلمات کلیدی تحقیق کنید تا بررسی کنید کدام عبارت‌های جستجو و عبارات مرتبط با صنعت شما رایج‌ترین هستند و سعی کنید از آنها در مقالات خود، به ویژه در سرفصل‌های خود استفاده کنید.

علاوه بر این، باید از پست مهمان استفاده کنید. نوشتن پست برای وبلاگ های دیگر به شما این فرصت را می دهد که بک لینک یا دو داشته باشید و اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید.

در نهایت، شما به توسعه دهندگان و طراحان قابل اعتماد برای تعدادی از عناصر در سایت نیاز دارید که Google آنها را به عنوان فاکتورهای رتبه بندی در نظر می گیرد. این شامل بسیاری از ویژگی‌های UX، مانند سرعت وب‌سایت، بهینه‌سازی تصویر، ساختار URL، توضیحات متا، سازگاری با موبایل، برچسب‌های عنوان و موارد دیگر می‌شود.

6. محتوا را از طریق رسانه های اجتماعی توزیع کنید

در عصر رسانه های اجتماعی، نوشتن یک مقاله خوب، بهینه سازی آن و سپس انتظار برای کشف آن از طریق موتورهای جستجو کافی نیست. شما باید از قدرت شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری قطعات خود استفاده کنید و آنها را حتی بیشتر نمایان کنید.

همچنین، اکثر شبکه‌های اجتماعی ابزارهای هدف‌گیری پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند که می‌تواند به شما در دستیابی به نوع مخاطب مناسب کمک کند. هر کسب و کار کوچکی باید از این مزیت استفاده کند، زیرا دسترسی به صدها یا هزاران نفر در مدت زمان بسیار کوتاه آسان تر و ارزان تر از همیشه است. این باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و کاربرانی را وارد می کند که واقعاً به محتوای شما علاقه مند هستند و آماده تعامل هستند.

به خاطر داشته باشید که تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف جلوه های متفاوتی تولید می کنند. شما باید در مورد اینکه جمعیت شناسی کدام شبکه بیشتر با مخاطبان مورد نظر شما همپوشانی دارد، به خوبی آگاه باشید. سفارشی کردن پست هایی که برای تبلیغ مقالات استفاده می کنید نیز ضروری است – احتمالاً نباید همان توضیحات را در لینکدین و اینستاگرام پست کنید. شما می توانید این کار را انجام دهید، اما قطعاً پست ها به همان اندازه خوب عمل نمی کنند.

شما همچنین باید برای ایجاد یک لیست پستی و ارسال محتوای جدید برای مشترکین خود تلاش کنید. در این مورد، طیف وسیعی از ابزارهای بخش‌بندی می‌تواند به شما در هدف‌یابی دقیق کمک کند.

استراتژی محتوا

 

7. استراتژی محتوای خود را تجزیه و تحلیل و تطبیق دهید

در نهایت، بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که هرگز با توسعه استراتژی محتوای خود تمام نشده اید. . فقط این نیست که باید بارها و بارها محتوای جدید تولید کنید، بلکه باید استراتژی خود را بر اساس نحوه عملکرد آن به طور مداوم به روز کنید. این ممکن است برای کسب‌وکارهای کوچکی که واقعاً منابع و نیروی انسانی برای هدر دادن ندارند بسیار دشوار باشد، اما اگر کارت‌های خود را درست بازی کنید، می‌تواند به شرکت شما کمک کند تا از نظر ترافیک، تبدیل‌ها و درآمد رشد قابل توجهی داشته باشد.

فناوری های جدید امکانات بسیار زیادی برای تحلیل محتوا ارائه می دهند و شما باید از آن بهره ببرید. به معیارهای پشت هر مقاله نگاه کنید و سعی کنید بفهمید چه چیزی برای مخاطب شما مفید است و چه چیزی برای مخاطبان شما مفید نیست. به خودتان اجازه ندهید که عقب بمانید – باید از روندهای جدید، هم در صنعت و هم در بازاریابی محتوا مطلع باشید. اگر احساس می کنید چیزهای جدید کار می کنند، از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. پایدار، صبور باشید و هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

تعداد بازید : 30

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1