شماره تماس : 02128426511

به معنای اتوماسیون نیروی فروش (SFA) چیست؟

Sales Force Automation (SFA) به برنامه‌های نرم‌افزاری برای مدیریت فروش اشاره دارد. SFA گردش کار خودکاری را ارائه می‌کند که یک فرایند فروش کارآمد برای مدیریت سرنخ های تجاری، پیش بینی های فروش و عملکرد تیم.

SFA ممکن است به عنوان مدیریت نیروی فروش نیز شناخته شود.

جزئیات اتوماسیون نیروی فروش (SFA)

استفاده شده توسط تیم های فروش موفق، ویژگی های اصلی سیستم SFA مدیریت تماس و فرصت است. مدیریت، همراه با یکپارچه سازی ایمیل، مدیریت کار و به اشتراک گذاری دفترچه خاطرات.

نرم افزار

مدیریت تماس به شما امکان می دهد ارتباطات خود را با مشتریان خود ردیابی کنید و تاریخچه کاملی از تعاملات خود ایجاد کنید. ، فروش و فعالیت. سیستم‌های مدیریت تماس معمولاً شامل نرم‌افزار مدیریت وظایف می‌شوند که به شما امکان می‌دهد وظایف یا یادآوری‌هایی ایجاد کنید تا سرنخ‌های فروش خود را دنبال کنید. در تاریخ معین.

نرم افزار

مدیریت خط لوله ردیابی سرنخ فروش را از یک پرس و جو اولیه تا یک فروش بسته ارائه می دهد. این به شما امکان می‌دهد هر فرصت فروش را از طریق خط لوله خود، با استفاده از وزن‌دهی و پیش‌بینی احتمال، پیگیری کنید.

SFA معمولاً بخشی از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است که به طور خودکار تمام مراحل یک فرآیند فروش را ثبت می کند . ایده این است که همه تماس‌هایی را که با یک مشتری برقرار شده است، همراه با هدف تماس، و هرگونه پیگیری که ممکن است مورد نیاز باشد، ردیابی کنیم. این ممکن است شامل تماس های تلفنی، ایمیل ها و جلسات باشد. داشتن این اطلاعات در دستان شما به این معنی است که خطر تحریک مشتریان خود را کاهش می دهید زیرا تلاش های فروش تکراری نیست.

مدیریت وظیفه

با SFA مدیریت وظیفه، وقتی کار یا یادآوری را در حساب مشتری ایجاد می‌کنید، با شما یکپارچه می‌شود. تقویم بنابراین وقتی کار را باز می‌کنید، تمام داده‌های مشتری و ارتباطات گذشته در مقابل شماست. پس از تکمیل کار، به طور خودکار به سابقه حساب اضافه می شود و یک تاریخچه کامل از تعاملات شما ایجاد می شود.

همکاری تیمی

با ورود فناوری ابری، اتوماسیون نیروی فروش خودش را پیدا کرده است. دسترسی به سیستم CRM از طریق مرورگر اینترنت به این معنی است که می توانید داده ها را در هر کجا که هستید با مشاهده آخرین به روز رسانی ها بازیابی کنید. می‌توانید چندین کاربر داشته باشید که در هر زمان به حساب مشتری دسترسی داشته باشند و آن را ویرایش کنند و یک مرکز مرکزی برای کسب و کار شما ایجاد کنند.

این به ویژه اگر نیروی کار از راه دور دارید مفید است. فروشندگان حرفه ای که از خانه یا در جاده کار می کنند می توانند وارد سیستم شده و اطلاعات مشابه همکاران خود را در دفتر مرکزی مشاهده کنند. نیازی به همگام سازی داده ها نیست زیرا همه چیز در زمان واقعی به روز می شود.

ادغام برنامه های ابری

ورود محاسبات ابری مزایای زیادی را به همراه داشته است که به ویژه برای کسب و کارهای کوچک مفید بوده است. نه تنها بسیار مقرون به صرفه است، بلکه به این معنی است که می توانید سیستم های مختلف متفاوت خود را به هم متصل کنید. یکپارچه‌سازی ابری به شما امکان می‌دهد جریان داده‌ها را بین سیستم‌های مختلف که استفاده می‌کنید خودکار کنید، کارایی و افزایش بهره وری.

نه تنها می‌توانید فرآیندهای فروش خود را خودکار کنید، بلکه می‌توانید گردش کار را برای سایر فرآیندهای دستی نیز ایجاد کنید.

سفارشی سازی SFA

اتوماسیون نیروی فروش می تواند سفارشی شود تا فرآیندهای یک سازمان را منعکس کند. این می تواند بر روی لپ تاپ یا تلفن های هوشمند اجرا شود و می تواند طراحی کاملاً تخصصی داشته باشد. به عنوان مثال، برای نمایندگان فروش دارویی یا شاید برای مجموعه قرائت کنتور برق یا گاز.

تفاوت بین اتوماسیون نیروی فروش و CRM چیست؟

تفاوت اصلی بین CRM و SFA این است که اولی با تمرکز بر رضایت مشتری و تمام مزایای حفظ مشتری ساخته شده است. این طراحی شده است تا روابط را از آغاز فروتنانه خود به عنوان یک راهبرد بالقوه مستقیماً برای تبدیل شدن به یک مشتری دیرینه پرورش دهد.

CRM این روابط بین مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها را با جمع‌آوری و متمرکز کردن داده‌های مشتری از تعاملات مشتری (تلفن، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی)، شکایات، پرسش‌ها، جلسات قبلی و سابقه خرید مدیریت می‌کند. با تجزیه و تحلیل این داده‌ها، تیم‌های فروش و بازاریابی می‌توانند تجربیات مشتری را با استفاده از نیازهای مشتری فعلی خود سفارشی کنند.

SFA، از سوی دیگر، بر فرآیند فروش تمرکز دارد – آن را تا حد امکان کارآمد و شفاف می کند. به طور کلی، نرم افزار SFA از ابزارهای مدیریت فروش بالقوه و مدیریت خط لوله تشکیل شده است، که به مدیران فروش تصویر واضحی از چشم انداز آینده، فروش اخیر و عملکرد قبلی نمایندگان فروش ارائه می دهد.

برای نتیجه گیری، CRM نرم افزار پس از فروش است که برای حفظ و جلب رضایت مشتریان فعلی استفاده می شود، در حالی که SFA نرم افزار جذب مشتری است. با این حال، سیستم‌های CRM معمولاً یک راه‌حل همه‌جانبه هستند، از جمله ویژگی‌های اضافی مانند SFA، ادغام‌ها و اتوماسیون بازاریابی.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1