شماره تماس : 02128426511

چگونه تشخیص دهیم که CRM برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر

تجارت و پایگاه مشتریان شما در حال گسترش است، و شما شروع به تحقیق در مورد چگونگی روابط با مشتری خود را بهبود بخشید و فروش خود را مدیریت کنید. احتمالاً متوجه نام اختصاری CRM شده اید که اغلب ذکر شده است. به بیان ساده، CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری، به نرم افزار تجاری اطلاق می شود که تعاملات شما را با فروش شما ردیابی می کند. بالقوه و مشتریان.

سیستم CRM مناسب می تواند کسب و کار شما را مانند هیچ چیز دیگری تقویت کند. اگر CRM به درستی اجرا شود، داده‌های مشتری و مشتریان احتمالی شما را ذخیره و مدیریت می‌کند، تعاملات شما را ردیابی می‌کند و به شما کمک می‌کند تا با تقویت توانایی تیم فروش برای بستن معاملات، بهبود خدمات مشتری تیم پشتیبانی و خودکارسازی بازاریابی شما، مشتریان بیشتری به دست آورید.

اما آیا کسب و کار شما به یکی نیاز دارد؟ و آیا یک سیستم CRM ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ در اینجا مهمترین نکات ما برای شناسایی اینکه آیا کسب و کار شما می تواند از نرم افزار CRM بهره مند شود، آمده است.

سیستم CRM

1. شما نمی توانید همه مشتریان بالقوه را به خاطر بسپارید

نخستین نشانه‌ای که نشان می‌دهد به یک CRM نیاز دارید، ممکن است زمانی باشد که مشتریان احتمالی بیشتری را به خاطر بسپارید. اگر فراموش کرده‌اید که پیگیری کنید و سرنخ‌های خود را به رقبای خود از دست بدهید، وقت آن است که اقدام کنید.

با استفاده از CRM، وقتی سرنخ جدیدی به چرخه فروش خود اضافه کنید، شروع می‌کنید برای ایجاد یک جدول زمانی از تعاملات خود با آنها، ایجاد یک تاریخچه کامل از رابطه شما. در همان زمان، یک سیستم CRM به شما امکان می‌دهد تاریخ‌های پیگیری و یادآوری‌ها را برای هر مشتری تنظیم کنید تا چیزی فراموش نشود.

2. مشتریان بالقوه شما چندین نقطه تماس دارند

اگر مشتریان و مشتریان بالقوه شما با افراد متعددی در سازمان شما صحبت می کنند، می توان به راحتی ردیابی آنچه را که در طول دوره چرخه فروش ارسال شده از دست داد. همچنین ممکن است اتفاق بیفتد که شخصی پیامی را دریافت کرده و آن را به شخصی که با آن حساب سر و کار دارد ارسال نکرده است.

یک سیستم CRM یک سابقه تمام تعاملات شما با آنها را ارائه می کند و نشان می دهد چه کسی گفت چی و کی و استفاده از یک CRM مبتنی بر ابر به این معنی است که همه تیم شما می‌توانند به طور فعال در زمان واقعی همکاری کنند و پیام‌ها را ضبط کنند. حساب و تنظیم وظایف پیگیری برای همکاران، حتی در هنگام کار از راه دور.

سیستم CRM

3. شما در حال کار با B2B

هستید

همه محصولات اصلی CRM بر اساس یک مدل داده B2B با مخاطبین (افراد فردی) ساخته شده اند ) متعلق به حساب ها (شرکت هایی که با آنها تجارت می کنید). می‌توانید از سیستم‌های CRM B2B، مانند سیستم‌های واقعاً ساده برای B2C (تجارت به مصرف‌کننده) استفاده کنید، اما ایده‌آل نیست، و ممکن است بهتر است به جای آن از یک سیستم مدیریت تماس ساده استفاده کنید. اگر کسب و کار شما در یک محیط ترکیبی از هر دو B2B و B2C کار می کند، مصالحه ها همچنان یک سیستم CRM را ارزش سرمایه گذاری می کند.

4. شما بر اساس غریزه عمل می کنید

قابلیت مشاهده داده ها به اندازه جمع آوری آنها مهم است. یک CRM به جای اتکا به احساس درونی، داده‌هایی را که برای تصمیم‌گیری کسب‌وکارتان نیاز دارید، فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید پیش‌بینی‌های فروش را اجرا کنید یا فعالیت‌های فروش، بازاریابی، یا سایر فعالیت‌های تجاری خود را مرور کنید، یک سیستم CRM آنچه را که نیاز دارید به شما می دهد.

از احتمال نزدیک شدن فروش به تعداد مشتریان که روی آخرین خبرنامه شما کلیک کرده‌اند پیوندها، یک CRM می‌تواند تمام داده‌های شما را برای تجزیه و تحلیل آسان در یک گزارش جمع کند.

5. شما در حال مدیریت افراد فروش هستید

اگر افراد فروش دارید، باید مطمئن شوید که جزئیات آنها چشم انداز تحت کنترل شما هستند. این به این معنی است که می‌توانید کارهایی را که آنها انجام می‌دهند نظارت کنید و مطمئن شوید، اگر سازمان شما را ترک کنند، خط لوله فروش با آنها نمی رود. نه تنها این، یک سیستم CRM به شما نحوه عملکرد و ارزش مشتریانی که به کسب و کار شما می آورند را نشان می دهد.

6. شما یک چرخه فروش طولانی دارید

یک چرخه فروش طولانی می تواند ماه ها طول بکشد. بنابراین، احتمالاً به خاطر نمی‌آورید که هر مشتری بالقوه در خط لوله فروش کجاست و چه اتفاقی افتاده است. در آخرین تماس در این صورت، به یک سیستم CRM نیاز است تا به راحتی تاریخچه خود را با مشتری جمع آوری کند و از جایی که متوقف کرده اید ادامه دهید.

همچنین، اگر در طول فرآیند تغییرات پرسنلی داشته باشید، دیگر تلاشی برای رمزگشایی آنچه قبلا انجام شده است ندارید.

7. شما در حال اجرای کمپین های بازاریابی هستید

اگر کمپین های بازاریابی ایمیلی را اجرا می کنید برای ارسال خبرنامه های ساده یا انجام کارهای پیچیده تر بازاریابی بخش‌بندی شده، سپس یک سیستم CRM مزایای زیادی به همراه دارد. در حالت ایده آل، یک CRM را انتخاب کنید که دارای یک ابزار بازاریابی یکپارچه باشد تا تمام داده های شما در یک مکان نگهداری شوند. سپس وقتی به مشتری در CRM نگاه می‌کنید، می‌توانید ببینید که آیا و چگونه به نامه‌های شما پاسخ می‌دهند.

سیستم CRM

مثال CRM

بیایید از ما به عنوان مثال، سیستم‌های واقعاً ساده استفاده کنیم.

بیش از 50 درخواست در روز دریافت می‌کنیم، بسیار زیاد است که نمی‌توانیم هر کدام را به خاطر بسپاریم. چرخه فروش می تواند از یک هفته تا شش ماه طول بکشد، با تعاملات زیادی بین مشتری بالقوه و چندین نقطه تماس در داخل شرکت، از جمله فروش، بازاریابی و کارکنان پشتیبانی. ما کمپین های بازاریابی تقسیم بندی شده ای را برای مشتریان و مشتریان بالقوه خود اجرا می کنیم. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم بدون سیستم CRM کار کنیم.

به سیستم CRM نیاز ندارید اگر:

با این حال، مواردی وجود دارد که یک سیستم CRM ممکن است برای کسب و کار شما مناسب نباشد، اگرچه حتی در آن زمان نیز این احتمال وجود دارد که یک CRM سودمند باشد. چند مثال ممکن است این باشد که:

  • شما یک گروه زن/مرد هستید و نیازی به مدیریت کارکنان فروش یا فعالیت‌های آنها ندارید.
  • شما فقط تعداد کمی سرنخ در هفته دریافت می کنید. با سرنخ کمتر، چیز کمتری برای یادآوری وجود دارد!
  • شما فقط چند مشتری بزرگ دارید که می توانید به راحتی آنها را مدیریت کنید. اگر فقط چند مشتری کلیدی دارید، مدیریت آنها بسیار ساده تر است و ممکن است سیستم CRM لازم نباشد.
  • چرخه فروش شما کوتاه است و تجارت تکراری نیست. اگر کسب و کار تکراری دریافت نمی کنید، نیازی به ثبت سابقه مشتری ندارید.
  • شما در حال فروش B2C هستید، به خصوص از طریق تجارت الکترونیک. در اینجا ممکن است بهتر باشد با یک سیستم بازاریابی اختصاصی B2C که به جای استفاده از یک سیستم CRM، سابقه فروش را ثبت می کند.

خلاصه

برای بهره مندی از نرم افزار CRM، شما و تیمتان باید به طور منظم از آن استفاده کنید و آن را به روز نگه دارید، در غیر این صورت از بین می رود و از بین رفتن آن به خودی خود انجام می شود.

اگر سازماندهی نشده باشید، سیستم CRM هیچ فایده ای نخواهد داشت. یک سیستم CRM به شما کمک می کند تا سازماندهی کنید، اما خود نمی تواند شما را سازماندهی کند. با این حال، اگر سیستم CRM را به درستی پیاده سازی و استفاده کنید، می تواند به ابزاری پایدار و مقیاس پذیر برای رشد بلندمدت کسب و کار شما تبدیل شود.

اگر به نقاط دردسر خاصی در سازمان خود می پردازید، ممکن است خریداران CRM ما را راهنمایی کنند. مفید است. این راهنما شما را با نحوه انتخاب بهترین سیستم برای کسب و کار خود، نحوه اجرای آن در سازمان و مشکلاتی که در راه باید از آنها اجتناب کنید راهنمایی می کند

راهنمای خریداران CRM

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1