شماره تماس : 02128426511

بازاریابی4 ژانویه 2022میهایلو رادیوویچ

1. ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟

اول از همه، ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی فقط تولید محتوای فوری نیستند، بلکه این ابزارها می توانند تقریباً در تمام بخش های فرآیند نوشتن به نویسندگان و بازاریابان کمک کنند. در اینجا برخی از کارهایی که هوش مصنوعی می تواند کم و بیش با موفقیت انجام دهد آورده شده است:

  • ایجاد محتوای طولانی، یا بر اساس مجموعه ای از کلمات کلیدی یا بر اساس پاراگراف(های) مقدماتی نوشته شده دستی
  • ایجاد انواع محتوای کوتاه – کپی تبلیغات، توضیحات محصول، میکروکپی وب سایت، پست های رسانه های اجتماعی، و حتی شعار
  • خلاصه کردن محتوای طولانی و فشرده سازی آن به فرم های کوتاه تر
  • بازنویسی و بازنویسی محتوای موجود
  • انجام تحقیقات عمیق قبل از نوشتن
  • بهبود محتوا و بهینه سازی (از جمله SEO)
  • پیشنهاد نحوه ادامه جمله یا پاراگراف و تکمیل خودکار آنها بر اساس آنچه قبلاً نوشته شده است
  • ایجاد عنوان و زیرنویس
  • ایجاد فهرست ها و ایده های مقاله
AI writing content

2. چگونه این کار را انجام می دهند؟

بیشتر ابزارهای مدرن نوشتن هوش مصنوعی بر اساس مقادیر باورنکردنی داده و مفهوم یادگیری عمیق ساخته شده اند. هوش مصنوعی تمایل دارد بیشتر چیزهایی را که «می داند» به تنهایی یاد بگیرد. دانشمندان و مهندسان انسانی اساساً فقط برخی از پارامترهای اولیه را تنظیم می کنند، سیستم را با داده تغذیه می کنند و به آن اجازه می دهند الگوریتم های خود را توسعه دهد که برای یک برنامه نویس انسانی پیچیده تر از آن است که بتواند بنویسد یا حتی تصور کند.

«داده‌ها» در اینجا به سادگی صدها میلیارد کلمه و حجم عظیمی از انواع مختلف محتوا است که برای آموزش یا «آموزش» الگوریتم نحوه عملکرد زبان طبیعی استفاده می‌شود. و پیشرفته ترین مدل زبانی که در حال حاضر داریم GPT-3 است که توسط OpenAI توسعه یافته است.

مایکروسافت مجوز انحصاری را برای GPT-3 خریداری کرده است، اما OpenAI هنوز یک API ارائه می‌کند که سایر کاربران به خروجی مدل دسترسی داشته باشند، اما به خود کد منبع دسترسی ندارند. این بدان معناست که فناوری GPT-3 در بسیاری از ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی موجود در بازار امروزی تعبیه شده است.

ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه GPT-3 بسیار موفق و حتی “وهم آور” عالی است. و تحقیق نشان داد که 48% از افرادی که با مقالات 200 کلمه ای به ترتیب توسط یک انسان و هوش مصنوعی ارائه شده بودند، نمی توانستند حدس بزنند کدام کدام است. مسلماً، تحقیق روی نمونه کوچکی از 80 نفر انجام شد، اما این نتایج هنوز هم چشمگیر هستند.

در نهایت، تعدادی از مقالات آزمایشی نوشته شده توسط هوش مصنوعی را دیدیم که در رسانه های اصلی منتشر شده اند. این یکی که توسط گاردین منتشر شده است، کاملاً توسط نرم افزار نوشته شده است، اما همچنین توسط ویراستاران گاردین ویرایش و تنظیم مجدد شده است. از یک طرف، بسیار قابل توجه است که فکر کنیم هوش مصنوعی می تواند چنین انسجامی را در گفتار و دقت در استفاده از زبان نشان دهد. اما حتی با وجود تمام ویرایش‌ها، GPT-3 بسیار عالی است و ما در عرض یک دقیقه متوجه خواهیم شد که چرا.

3. آیا هوش مصنوعی می تواند به طور منسجم بنویسد؟

پاسخ کوتاه این خواهد بود: بله، آنها این کار را می کنند. نوع. هنگامی که نیاز به ارائه یک جمله یا یک پاراگراف یا یک مقاله کوتاه دارد، هوش مصنوعی می تواند محتوای بسیار دقیق و قانع کننده ای تولید کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند جمله مقدماتی بنویسید یا کلمات کلیدی خاصی را تایپ کنید و درباره موضوعی تصمیم بگیرید.

برای مثال، این همان چیزی است که ما با یکی از ابزارها امتحان کردیم، Zyro. به طور خودکار شرح کوتاهی از کسب و کار شما ایجاد می کند (اصولاً یک صفحه کوتاه «درباره ما»)، بر اساس نوع کسب و کاری که دارید. ما آن را برای “رستوران های مکزیکی” آزمایش کرده ایم و این چیزی است که در یک یا دو ثانیه به دست آوردیم:

“ما رویکرد متنوعی به منوی خود داریم و منوی خود را به گونه ای گسترش داده ایم که طیف گسترده ای از غذاها را با تمرکز ویژه بر طعم های محلی شامل می شود. ما مشتاق به اشتراک گذاری هستیم و می خواهیم جوامع محلی را تشویق کنیم که عشق و اشتیاق ما به غذا را با دوستان و همسایگان خود به اشتراک بگذارند. ما مشتاق درست کردن غذای خوب هستیم، با تمرکز بر استفاده از محصولات محلی و فصلی در صورت امکان.”

این پاراگراف ممکن است کمی کلی باشد، اما کاملاً منسجم است. با این حال، هنگامی که به فرم های طولانی تر می رسیم، مشکل می شود. انسجام از نظر ترتیب کلمات در یک جمله یا دنباله‌ای ثابت از «فکر» در نمونه‌های کوتاه استحکام کمتری دارد، اما این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که یک سیستم نیاز به نتیجه‌گیری پیچیده‌تر داشته باشد و انسجام ساختاری و منطقی کلی را حفظ کند. محتوای طولانی تر

4. آیا هوش مصنوعی واقعاً می تواند فکر و احساس کند؟

در مورد ارزیابی قابلیت‌های هوش مصنوعی، سردرگمی زیادی در میان منتقدان وجود دارد. و هنگامی که آنها ادعا می کنند که هوش مصنوعی هرگز نمی تواند جایگزین نویسندگان انسانی شود، اغلب به فقدان «روح»، «احساسات واقعی»، «خلاقیت واقعی» یا «هوش واقعی» در نرم افزار هوش مصنوعی و نوشته آنها اشاره می کنند.

اما این یک اشتباه است زیرا هیچ کس انتظار ندارد که ماشین ها روح داشته باشند و این اصلاً استدلال معتبری علیه هوش مصنوعی نیست. ما نباید فقط بر این اساس آن را نادیده بگیریم، زیرا یک ماشین می تواند بدون اینکه ما بدانیم روح داشته باشد، یا می تواند ما را فریب دهد تا فکر کنیم روحی دارد که مدت ها پیش در آزمایش فکری اتاق چینی. 

این در مورد این نیست که آیا سیستم‌های هوش مصنوعی خلاقیت و هوش واقعی دارند یا خیر، مهم این است که آیا می‌توانند شبیه به نظر برسند که دارند. آنها بر اساس محتوایی که تولید می کنند.

5. آیا محتوای نوشته شده با هوش مصنوعی قابل خواندن است؟

بله، همینطور است. این خیلی مشکل ساز نیست، زیرا متن بیشتر قابل فهم است. حتی زمانی که هوش مصنوعی برخی از اشتباهات اساسی را مرتکب می شود، اغلب خواندن آن آسان است. بیایید نگاهی به این مثال بیندازیم. ما سعی کردیم از نویسنده هوش مصنوعی

“من فهرستی از بهترین شهرهای اسپانیا برای بازدید تهیه کرده ام. یا اگر فقط 10 روز در اسپانیا وقت دارید، مکان های زیادی برای کاوش وجود دارد. چه تصمیم به بازدید از شهرهای بزرگ و پر جنب و جوش اسپانیا داشته باشید و چه شهرهای کوچک با تاریخ غنی در اسپانیا، چیزی برای همه وجود دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، بارسلونا و مادرید بزرگ و زیبا ممکن است در کانون توجه باشند، اما شهرهای کوچک‌تر اسپانیا مانند تولدو نیز ارزش دیدن را دارند.”

خیلی ظریف نیست، اما وقتی نوبت به خوانایی و درک آسان می‌رسد، پاراگراف قطعاً امتحان را پس می‌دهد.

Understanding AI

6. آیا قابل درک است؟

بستگی دارد. بیشتر اوقات اینطور است، مخصوصاً با نرم افزارهای قوی تر و مجهزتر. اما اگر ورودی شما خیلی خاص باشد، می تواند به راحتی گیج شود. به عنوان مثال، با Zyro، حالت دیگری را که ارائه می‌دهند بررسی کردیم (“Go Wild”) – شما قطعه را با 2-3 جمله از خودتان شروع می‌کنید و سپس اجازه می‌دهید نرم‌افزار آن را برای شما تمام کند.

در این دو جمله، ما سعی کردیم چیزهای بسیار خاصی را در مورد یک رستوران (این بار نه مکزیکی) بگوییم، مانند وگان بودن، سبز بودن و احترام به یک سری ارزش‌های خاص، و سپس ببینیم چه می‌شود. .

آنچه اتفاق افتاد عجیب و واقعاً سرگرم کننده بود. جمله بعدی که نرم‌افزار بعد از پاراگراف ما نوشت کاملاً در حالت caps lock بود و یک ساندویچ تخم مرغ را در یک زمینه عجیب ذکر کرد و بعد از آن شروع به غوغا کرد که چگونه ساندویچ‌های بدون تخم مرغ در توییتر و پینترست ترند هستند. در پایان، هوش مصنوعی این سوال را مطرح کرد که آیا مردم «احساس می‌کنند که چیزی را برای شخص دیگری بسازند، فقط بر اساس اینکه تخم‌هایشان از کجا آمده است». نیازی به گفتن نیست، من هرگز به تخم مرغ اشاره نکرده ام. بنابراین اجازه دهید این را در “وابسته” بگذاریم.

7. آیا در موضوع است؟

بیشتر اوقات. هنگامی که هوش مصنوعی موضوع اصلی را به درستی تشخیص داد (به معنی هیچ ابهام یا سردرگمی در این فرآیند وجود ندارد)، بیشتر روی آن متمرکز می‌ماند.

از سوی دیگر، روشی که موضوع مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و خطوط استدلالی که در مقالات طولانی مدت کشیده می‌شود، بسیار مشکل ساز است. اما به نظر می‌رسد که این مشکل متفاوتی است، که از روشی است که اکثر مدل‌های زبانی در صنعت (از جمله GPT-3) در این زمان استفاده می‌کنند، و ما به زودی این را توضیح خواهیم داد.

8. آیا ساختار خوبی دارد؟

بیشتر خیر. با توجه به آنچه ما به طور دست اول با ابزارهای مختلف دیده ایم، این یکی از واضح ترین مشکلات باقی مانده است. بعد از 200 یا 300 کلمه، ساختار معمولاً از هم می پاشد. هوش مصنوعی اغلب در اطراف حلقه می زند، چندین بار به موضوعات مشابه برمی گردد، و گاهی اوقات فقط یک ایده به ظاهر تصادفی را معرفی می کند که کاملاً خارج از موضوع نیست اما هیچ ارتباطی با هر چیزی که قبلاً در مقاله ذکر شد ندارد.

همچنین، هیچ درجه بندی وجود ندارد، هیچ دنباله منطقی فکری وجود ندارد که بتواند ساختار را محکم نگه دارد، و پویایی مقاله یا وجود ندارد یا عجیب و غریب و کاملاً بیگانه است. اغلب این فقط یک دسته از ایده‌های تصادفی مرتبط است که بدون ترتیب خاصی ارائه می‌شوند و هیچ احساسی از یک کل منسجم و معنادار ایجاد نمی‌کنند.

9. به نظر می رسد هوش مصنوعی واقعاً فکر می کند؟

حکم نهایی باید – خیر باشد. ندارد. گاهی اوقات اینطور به نظر می رسد، اما وقتی زمان کافی را صرف خواندن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می کنید، به راحتی شروع به تشخیص آن از نوشته های انسانی می کنید.

و این ظاهراً به همان روشی می‌آید که در قلب GPT-3 و اکثر نویسندگان هوش مصنوعی قرار دارد. آنها واقعاً به هیچ وجه چیزها را نمی دانند. به بیان ساده، هوش مصنوعی با شناخت چیزهای موجود در دنیای واقعی و کلماتی که چیزهای خاصی را نشان می‌دهند، زبان را نمی‌شناسد. این فقط از قدرت پردازش خود برای تجزیه و تحلیل میلیاردها کلمه و نحوه قرارگیری آنها در رابطه با یکدیگر استفاده می کند.

در اصل، هوش مصنوعی فقط کلماتی را که قبلا دیده است سازماندهی می کند تا جملاتی شبیه به جملاتی که قبلا دیده است بسازد، اما این کار را بدون ارجاع به چیزهای موجود در دنیای واقعی یا حتی به مفاهیم کلی که در زیر آن قرار دارند، انجام می دهد. کلمات

و این همان چیزی است که باعث سردرگمی گسترده می شود و منجر به اشتباهات متعدد و ناتوانی عمومی هوش مصنوعی در به نظر می رسد که متوجه می شود در مورد چه چیزی می نویسد. نویسندگان یک مقاله مروری فناوری در مورد این موضوع از یک قیاس درخشان برای توضیح مشکل GPT-3 استفاده کرد:

«GPT عجیب است زیرا به دریافت پاسخ صحیح برای سؤالی که شما در مورد آن می‌پرسید اهمیتی نمی‌دهد. بیشتر شبیه یک بازیگر بداهه است که کاملاً وقف هنر خود است، هرگز شخصیت خود را نمی شکند، و هرگز خانه را ترک نکرده و فقط در مورد دنیا در کتاب‌ها خوانده است. مانند چنین بازیگری، وقتی چیزی را نمی داند، آن را جعل می کند. شما نمی‌توانید به یک هنرپیشه که نقش یک پزشک را بازی می‌کند، اعتماد کنید تا به شما توصیه‌های پزشکی بدهد.”

Is AI content reliable?

10. آیا محتوای تولید شده با هوش مصنوعی مرتبط است؟

خب، از آنجایی که ما موجوداتی هستیم که فکر می‌کنیم و هوش مصنوعی اینطور نیست (و نه به نظر می‌رسد)، پاسخ به وضوح منفی است. اما نه تنها به این دلیل که هوش مصنوعی نمی تواند احساسات را نشان دهد، بلکه برعکس، به این دلیل که نمی تواند ما را متقاعد کند که هوشیار هستیم.

برای انصاف، برخی از قطعات 100-200 کلمه ای ممکن است به نظر برسد که توسط یک انسان نوشته شده اند. یک انسان بسیار خسته که واقعاً به این محتوا اهمیت نمی دهد. اما هنوز یک انسان است. با این حال، گاهی اوقات این که یک نویسنده انسانی با درک اولیه از زبان هرگز نمی‌نویسد، بی معنی است.

همچنین، بدون تعجب، محتوا بسیار عمومی است و در بیشتر مواقع بسیار کلی است. آنچه مردم با آن ارتباط برقرار می‌کنند داستان‌ها، تجربیات، و ایده‌ها و نتیجه‌گیری‌های اصلی مستقل است و هوش مصنوعی هیچ یک از اینها را ارائه نمی‌دهد.

11. چگونه نویسندگان هوش مصنوعی می توانند به ما کمک کنند؟

به نظر می‌رسد همه چیزهایی که تاکنون گفته‌ایم، موضعی علیه استفاده از هوش مصنوعی در نوشتن اتخاذ کرده‌ایم. با این حال، تفاوت زیادی بین اجازه دادن به هوش مصنوعی برای نوشتن برای شما و استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به شما نوشتن وجود دارد.

دومی می تواند بسیار مفید باشد و قطعا باید مورد استقبال قرار گیرد. این واقعیت که هوش مصنوعی هنوز نمی تواند بدون دخالت انسان و ویرایش، کار نوشتن مستقل انجام دهد، به این معنی نیست که نمی تواند مفید باشد.

تعدادی از این ابزارها در پیشنهاد موضوعات یا زیرنویس‌ها، جمع‌آوری داده‌های خام و تبدیل آن به معقول اطلاعات یا حتی تکمیل خودکار جملات و پاراگراف ها. شما فقط به یک نویسنده انسانی نیاز دارید که بین مزخرفات مطلق و ایده خوبی که شاید در غیر این صورت به ذهنشان خطور نمی کرد تمایز قائل شوید. برخی از ابزارهای پیشرفته نوشتن هوش مصنوعی مانند Writesonicجاسپر یا Article Forge می تواند در این زمینه بسیار مفید باشد.

همچنین، همانطور که قبلاً دیدیم، هوش مصنوعی می‌تواند برای فرم‌های کوتاه و ساده مفید باشد، اما هنوز باید توسط شخص نادیده گرفته شود. درست مانند طراحی، برنامه‌نویسی و سایر زمینه‌های خلاقانه، انسان‌ها و هوش مصنوعی به خوبی یکدیگر را تکمیل می‌کنند و هوش مصنوعی اساساً بخش خسته‌کننده کار را انجام می‌دهد.

این نوع نقطه اتوماسیون تمام کار را نشان می دهد، نه فقط کار خلاقانه. این باید افراد را از کارهای خسته کننده، خسته کننده و یکنواخت که بخشی از شغل آنهاست، رها کند. کارهای خلاقانه و کارهای خلاقانه نباید در این لیست باشد، و به نظر می رسد که هوش مصنوعی می تواند به نویسندگان و بازاریابان کمک کند تا در آینده بر جنبه های سرگرم کننده و کامل کار خود تمرکز کنند.

Employees using AI

12. و سرانجام – آیا ابزارهای هوش مصنوعی در آینده جایگزین نویسندگان انسانی خواهند شد؟

در حال حاضر، دلیلی برای این فکر کردن وجود ندارد. همانطور که دیدیم، بیشتر چیزی که آنها در آینده نزدیک خواهند شد دستیاران شایسته ما هستند. صادقانه بگویم، نویسنده ای که در مورد غیرقابل جایگزین بودن در شغلش می نویسد ممکن است کمی مغرضانه به نظر برسد، اما اگر روزی رباتی وارد دفتر من شود و شروع به نوشتن کند، باید همه چیزهایی را که در بالا گفته شد تجدید نظر کنم و برای ربات یک فنجان قهوه بخرم. . و سپس مقاله ای در مورد توانایی های محدود ربات ها در نوشیدن قهوه بنویسید.

جدا از شوخی، به نظر می رسد برای دستیابی به نتایج واقعاً انقلابی، روش های پردازش زبان طبیعی ما باید مسیر اصلی خود را تغییر دهند.

و اگر این اتفاق بیفتد، گفتن اینکه هوش مصنوعی تا کجا می‌تواند پیش برود، چه به صورت نوشتاری و چه در هر زمینه دیگری، واقعاً دشوار است. نوام چامسکی استدلال می‌کند که ما برای زبان به دنیا آمده‌ایم – این دقیقاً راهی است که ما به عنوان یک گونه تکامل یافته‌ایم. بنابراین ممکن است الگوریتم هایی که ژن ها و مغز ما برای هزاران سال توسعه داده اند را نتوان به راحتی تکرار کرد یا با الگوریتم های ایجاد شده توسط ماشین ها جایگزین کرد. یا می توانند؟ آینده نشان خواهد داد.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1